Haber Detayı
2023-07-29 09:02
Almanlar tatile para ayıramıyor…

Avrupa’nın tatil kültürü oldukça çeşitlilik gösteren Almanlar tatil rezervasyonlarında hayli gerileme yaşıyor. Bunun kanıtı olarak Almanya’da rezervasyonların hız kestiğine ilişkin haberlerle...

Almanlar tatile para ayıramıyor…

Avrupa’nın tatil kültürü oldukça çeşitlilik gösteren Almanlar tatil rezervasyonlarında hayli gerileme yaşıyor. Bunun kanıtı olarak Almanya’da rezervasyonların hız kestiğine ilişkin haberlerle ve de verilerle ortaya çıktı.

Avrupa İstatistik Dairesi'nin (Eurostat) Alman Sol Parti Meclis Grubu'nun yönelttiği sorulara verdiği yanıt, Almanya'da nüfusun yüzde 21,9'unun geçen yıl bir hafta tatile gidebilmek için yeterli ekonomik güce sahip olmadığını ortaya koydu.

 

Herkes için tatil

Sol Parti Meclis Grup Başkanı Dietmar Bartsch, “Bu rakamlar Almanya'nın sosyal açıdan ne kadar derin bir bölünme içinde olduğunu gösteriyor. Almanya'da herkes yılda en az bir hafta tatile gitme imkanına sahip olmalı” dedi.

‘Herkes için tatil’ çağrısı yapan Bartsch, bunun için de enflasyonla mücadele politikası çerçevesinde ücretlerde ve emekli maaşlarında artış yapılmasını ve çocuk yoksulluğunu giderecek ‘Temel Çocuk Güvenliği’ (Kindergrundsicherung) sisteminin kurulmasının gerektiğini söyledi.

Etiketler: Almanlar tatile para ayıramıyor, turizm, Almanya, tatil, ekonomi