Haber Detayı
2023-12-13 20:06
HİBYA büyüyor, dünya küçülüyor...

Ülkemizde ajans haberciliği kavramına yepyeni bir boyut kazandıran Hibya Haber Ajansı (Hibya), Çin Merkez Televizyonu (CCTV) arasında işbirliği anlaşması...

HİBYA büyüyor, dünya küçülüyor...

Ülkemizde ajans haberciliği kavramına yepyeni bir boyut kazandıran Hibya Haber Ajansı (Hibya), Çin Merkez Televizyonu (CCTV) arasında işbirliği anlaşması imzalandı

Çin'in resmi yayın kuruluşu olan Çin Merkez Televizyonu (CCTV) ile Hibya Haber Ajansı arasında, 17 Kasım'da imzalanan partnerlik anlaşması 13 Aralık tarihinde yürürlüğe girdi.

2019 yılında bağımsız basın emekçilerini bir araya gelerek kurduğu ve Türkiye’nin uluslararası platformdaki yeni markası konumuna gelen Hibya Haber Ajansı (Hibya), her gün yeni bir gelişmeyle hem sektöre hem medya kuruluşlarına katkı sağlamayı sürdürüyor.

 

18 dilde 22 haber ajansı…

2022 yılında ilk olarak Bulgaristan’a açılan ve Bulgari News Agency ile uluslararası alanda da boy göstermeye başlayan Hibya Haber Ajansı (Hibya), Bulgaria News Agency LTD olarak resmiyet kazandı. Buradan aldığı ilhamla Hibya; 18 dilde 22 haber ajansıyla boy gösteriyor. Hibya Haber Ajansı (Hibya), Doğu ile Batı, Kuzey ile Güney arasında saygın yayınlarıyla birlikte tüm dünyada bölgesel yayınlara başladı.

Hibya, bunun ilk göstergesini dünya devi CCTV ile Türkiye ve Avrupa da birlikte çalışmak adına anlaşmaya vararak kanıtladı.

Etiketler: HİBYA büyüyor, dünya küçülüyor, HİBYA, Hibya haber ajansı Çin Merkez Televizyonu, CCTV