Haber Detayı
2023-12-21 18:51
YES projesi start aldı…

Pilot bölge olarak İstanbul’da başlatılacak proje kapsamında hazırlanan kamu spotu ile, YES uygulamasını tercih eden bilinçli tüketiciye uygul...

YES projesi start aldı…

Pilot bölge olarak İstanbul’da başlatılacak proje kapsamında hazırlanan kamu spotu ile, YES uygulamasını tercih eden bilinçli tüketiciye uygulama hizmetleri kapsamında ücretsiz ev içi Chek-Up hizmeti de sunulacak olan proje düzenlenen toplantı ile tanıtıldı.

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği (İSTESOB) düzenlenen basın tanıtım toplantısı İSTESOB Yönetim Kurulu Başkanı Faik Yılmaz ve İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası Yönetimi ve basın mensuplarının katılımı ile başladı. Toplantının açılış konuşmasını yapan İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz; “Güçlü Türkiye, Güçlü Esnafla hayat bulur. Odamız bünyesinde birçok başarılı projeye imza attık. Elektrik Teknisyenleri Odasını hem sektöre hem de vatandaşa  katkı sağlayacak olan YES Projesi için kutluyorum” dedi,

 

Üzücü olaylar oluyor

Toplantıda Proje hakkında bilgi veren İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Haluk Bozali:“Elektrik malzemeleri ve montajı kaynaklı üzücü olaylar sıkça yer alıyor. Yangınlar ve can kayıpları bu konusundaki bilinçsizlik karşısında İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası olarak, toplumu bilinçlendirmek ve güvenli hizmet alımını teşvik etmek amacıyla geliştirilen Yetkili Elektrik Servisi (YES) projesi uygulaması Ocak 2024 de başlıyor. Proje içerisinde vatandaşın yararına sunulan hizmetlerimizden bir tanesi de “YES ücretsiz chek-up uygulamasında Yetkili elektrikçi evinizin elektrik sisteminin kontrolunu yaparak rapor verecek. Proje kapsamında, belgeli ve sorumluluk sahibi tüm eğitimlerini tamamlamış fen adamlarının vatandaşlara hizmet vermesini sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

 

Her elektrikçinin belgesi olmalı

İstanbul Esnaf Odası Birliğinde yapılan basın toplantısında söz alan İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Haluk Bozali: “Toplumda çalışan elektrikçilerin çoğunluğunun belgeli olmadığını hatırlatarak, Yetkili Elektrikçi Servisi (YES) Projemiz ile vatandaşların yetkili elektrik teknisyenlerinden hizmet almalarını öneriyoruz, çünkü bu kişiler eğitim almış ve sorumluluklarını bilen profesyonellerdir. Projemizin bir parçası olarak, vatandaşlara yönlendirme hizmetleri ve danışmanlık hizmetleri sunarak bilgi eksikliğini gidermeyi de hedefliyoruz.”

 

Elinizin altında…

Sektörde bir ilk YES uygulaması ile tüm hizmetler elinizin altında…

Tüketicilerin rahatlıkla uygulama marketlerinden indirecekleri Yetkili Elektrikçi Servisi (YES) uygulaması içeriği; Arıza-Bakım- Elektrik, Abonelik, Talep, Proje, Güvenlik Kamera Sistemleri, Uydu- TV Sistemleri, Kompanzasyon Sistemleri, G.E.S Kurulum ve Bakım, Araç Şarj İstasyonu Kurulumu, Elektrikle İlgili Bilirkişi, Asansör Kurulumu- Arıza Bakım hizmetlerini kapsamaktadır.

Yetkili Elektrikçi Servisi uygulaması ile “Güvenli Hizmet” in yanı sıra malzeme güvenliği konusunda da önlemler alarak, vatandaşların güvenli, sağlıklı ve kaliteli elektrik hizmet almasını da sağlıyor.

 

Ücretsiz Check-up uygulaması

Elektrik tesisatı için evlere gönderilen teknisyenlerin kimlikleri ve işleri sistematik olarak takip edilecek olan sistem de odaya üye olmayan, akredite olmamış kimse size hizmet olarak gönderilmeyecektir. Memnuniyetiniz, talepleriniz, itirazınız sistem tarafından kontrol edilecektir.

Projemizin toplumda olumlu bir etki yaratmasını ve elektrik hizmetlerinin daha güvenli bir şekilde sunulmasını umuyoruz. Bu projenin vatandaşlarımıza fayda sağlayacağına inanıyoruz.

YES Projesi içerisinde “Ücretsiz Check-up” Uygulaması Kamu Spotu “RTUK Kurulu” tarafından onaylandı.

Proje kapsamında vatandaşa yönelik yaşam alanlarındaki tehlikelere dikkat çekmek amacıyla hazırlanan tanıtım filmi, Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTUK)tarafından onaylandı. www.rtuk.gov.tr sitesinden “Öncelikli Yayınlar ve Kamu Spotları” bölümünden projenin detaylarını inceleyebilirsiniz.

 

ETO Akademi

İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası 2023 yılını “ETO AKADEMİ” ile eğitim yılı ilan etti; Ülkemizin var olan doğal kaynaklarını koruyarak, bunu hizmete çevirme eğimlerimiz de yine oda bünyesinde kurduğumuz “ETO Akademi” de devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında İstanbul Büyük Şehir Belediyesi (İBB) iştiraki olan İstanbul Enerji ile geçtiğimiz ay yaptığımız protokol anlaşması çerçevesinde GES Kurulumu ve bakımı eğitimimiz her geçen gün artan bir ivmeyle devam etmektedir. Üyelerimizin hizmet kalitesini artıran ve hizmet alanına katma değer katan eğitimlerimiz ayrıca Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Meslek Liselerini de kapsamaktadır. Geleceğin fen adamlarını, meslektaşlarımızı tam donanımlı olarak, güneş enerjisi kurulumu ve elektrikli araç şarj istasyonları gibi çağdaş konularda da bilinçlendirme videoları ve kamu spotları ile toplumu aydınlatmayı planlıyoruz. 2023 yılında başlattığımız projelerimize 2024 yılı boyunca devam edeceğiz.

 

Etiketler: YES projesi start aldı, ev içi Chek-Up, Elektrik Teknisyenleri Odası