Haber Detayı
2024-01-04 22:59
Bursa gastronomisinin paydaşları bir araya geldi...

Türk gastronomisinin dünyada hak ettiği yere gelebilmesi adına yoğun bir çaba harcanıyor. B...

Bursa gastronomisinin paydaşları bir araya geldi...

Türk gastronomisinin dünyada hak ettiği yere gelebilmesi adına yoğun bir çaba harcanıyor. Bu anlamda önemli ve etkin çalışmalarıyla adından söz ettiren Bursa Gastronomi Turizmi için sektör paydaşlarıyla bir araya geldi. Toplantıya Gastronomi Turizm Derneği Başkanı Gürkan Boztepe Bursa Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Daire Başkanı Abdülkerim Baştürk, TURSAB Güney Marmara Bölge Temsilciliği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Saraçoğlu, Artıç Hotel Genel Müdürü Buğra Artıç bir araya geldiler. Toplantıda Bursa’nın gastronomik katkıları ve tanıtımını daha iyi yapmak adına bir arada çalışılacağı konuşuldu.

 

Amaç Bursa gastronomisine katkı vermek

Abdülkerim Baştürk, Bursa’nın herkesin bildiği ve özellikle Bursalıların bilindik damak tadının şehrin dışına da taşırmak ve bunu profesyonel bir şekilde yaparak Bursa’ya da katkı verecek şekilde sunmak istediklerini belirtti. TURSAB Güney Marmara Bölge Temsilciliği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Saraçoğlu, turizm sektörüne ve gastronomi mesleğine katkı sağlamak ve üyelerin uluslararası platformlarda daha aktif ve etkin hale getirebilmek için yenilikçi ve sürdürülebilir fikirleri desteklediklerini belirtti.

Bursa'nın gastronomi turizmi alanında tanıtımı ve gelişimine dair yapılan görüş alışverişinin ardından, önümüzdeki süreçte üretilecek ortak projelerle Bursa'nın marka kent yapılması konusunda belediye, valilik ve STK'larla iş birliğinin önemli olduğuna vurgu yapıldı.

Etiketler: Bursa gastronomisinin paydaşları bir araya geldi, GTD, gastronomi, Gürkan Boztepe