Haber Detayı
2024-01-27 02:53
Konaklamaya atılan farklı imza; TZL Suites…

Dünyanın tartışmasız en güzel şehirlerinden olan İstanbul, turistik anlamda da yerli yabancı turistlerin gözdesi…

Konaklamaya atılan farklı imza; TZL Suites…

Dünyanın tartışmasız en güzel şehirlerinden olan İstanbul, turistik anlamda da yerli yabancı turistlerin gözdesi…

Hal böyle olunca da, gelen turistin öncelikli ihtiyacı olan otel detayı ortaya çıkıyor. Her segmentte ve çok sayıda otelin bulunduğu mega kentte, tüm özellikleriyle benzerlerinin önüne çıkan örneklerden bir tanesi TZL Suites…

Şehrin en popüler lokasyonlarından biri olan Nişantaşı’ndaki TZL Suites’in Yönetim Kurulu Başkanı Murat Tüzel, önceki gün yaptığı basın toplantısıyla, sektörün sorunlarını dile getirdi ve TZL Suites’i emsallerinin önüne çıkaran detayları anlattı.

 

 

Teknolojiden, personele her anlamda özgün bir anlayış…

TZL Suites Yönetim Kurulu Başkanı Murat Tüzel, bir araya geldiği basın mensuplarıyla hayli samimi ve sohbet tadında gerçekleştirdiği basın toplantısında oldukça çarpıcı açıklamalarda bulundu.  

Tüzel, “İstanbul’da konaklama anlayışında yeni bir çizgi yaratan TZL Suites, misafirlerimizin konforunu düşünen deneyimli ve güler yüzlü ekibi ile tüm konaklama ihtiyaçlarınızı yerine getirmek için var. TZL Suites, kısa ve uzun süreli konaklamalarda, konuklarımızın kendisini evinde gibi hissetmesi ve hayatını kolaylaştırmak için özel olarak tasarlanmış 58 suitten oluşuyor. Misafirlerimiz, şehrin merkezi konumunda bulunan ve yüksek teknoloji ile donatılmış lobby ve lounge alanını, çeşitli ihtiyaçları için kullanabilecekleri gibi güler yüzlü otel personelimiz ile unutulmaz bir konaklama anlayışıyla tanışırlar” dedi.

 

 

Yapılacak çok şey var…

Türkiye’de turizm sektörünün sorunlarına değinen Tüzel, “Turizmde ilerlemek ve söz sahibi olabilmek adına yapılacak çok şey var. Ancak, sektörün büyük sorunları bulunuyor. Bu sorunların en önemlilerinden birisi hiç kuşkusuz güvenlik. Türkiye, artık maalesef güvenli bir ülke olarak anılmıyor. Bu da doğal olarak turizm sektörünü olumsuz etkiliyor. Bunun bedelini de çok ağır ödüyoruz. Diğer bir konu ise nitelikli personel… Nitelikli personel bulmak ve çalışma sürekliliğini sağlamak hayli güçleşti. Sektörü etkileyen bir diğer sorun ise enflasyon. Enflasyonun etkisiyle otelcilere binen maliyetler nedeniyle, Türkiye’yi tercih etme noktasındaki turistlerin bir kısmı Dubai ve Mısır’a yöneldi. Ayrıca Türkiye sadece Arap turizmine bağlı kalmamalı. Arapların olduğu yere Avrupalı gelmiyor, Avrupalı olan yere de Arap gelmiyor. Sektörü etkileyen bir diğer sorun ise deprem. Otellere mutlaka deprem sertifikası zorunluluğu getirilmeli. En kısa sürede de kentsel dönüşüme acil olarak dönmeliyiz. Ayrıca özellikle havaalanlarında ve turistlerin yoğun hizmet aldığı tüm noktalardaki altyapı problemlerini çözmeliyiz. Türkiye’nin refahı ve geleceği gençlerimizin elinde şekillenecek. Dijital çağda bu çocuklarımıza gereken önemi ve desteği vermeliyiz. Çünkü yarınlarımızı onlarla şekillendireceğiz.” dedi.

Basın mensuplarının sorduğu sorulara da yanıt veren Tüzel, turizmin Türkiye ekonomisinin en önemli girdi kaynaklarından olduğunu ve bu anlamda, herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğinin altını çizdi.

 

https://www.tzlsuites.com

 

Etiketler: Konaklamaya atılan farklı imza; TZL Suites, TZL Suites, otel, turizm, Murat Tüzel