Haber Detayı
2024-02-04 22:57
Beyoğlu için kollar sıvandı…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beyoğlu Belediye Başkan adayı İnan Güney, Taksim’de şair, yazar ve ...

Beyoğlu için kollar sıvandı…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beyoğlu Belediye Başkan adayı İnan Güney, Taksim’de şair, yazar ve ressamların da aralarında bulunduğu sanatçılarla bir araya geldi.

Kamu yönetiminden beklentilerini dile getiren sanatçılar, Beyoğlu’ndaki kültürel miras alanlarının yeniden ayağa kaldırılması, özellikle genç sanatçıların desteklenmesi, sanat mekanlarının toplumla buluşmasını sağlayacak çözüm önerilerini sıraladı.

Sohbetteki önemli gündem maddelerinden bir tanesi de seçim güvenliği ve katılım oldu. Sanatçıların öneri ve taleplerini dinleyen İnan Güney, Beyoğlu’nun kültürel kimliğini güçlendirecek ve yeniden bir merkez olarak benimsenecek adımların atılacağını ifade etti. Toplantıya ressam Ahmet Aksel, ressam Memet Güreli, ressam Mustafa Düzgün, şair Hilal Karahan, şair Sezai Sarıoğlu, Gürcü Haber Yayın Yönetmeni Fehmi Uzal, Tarih ve Toplum Bilimleri Enstitüsü Kurucusu Güven Karataş, Sanatçılar ve Sanatseverler Vakfı müdürü Fatih Turan, gazeteci Arto Şahinoğlu ve yazar Salih Zeki Tombak katıldı.

 

Etiketler: Beyoğlu için kollar sıvandı, seçim, İnan Güney, Beyoğlu