Haber Detayı
2024-02-13 22:03
YGD’de Yavuz Yılmaz dönemi…

Cumhuriyetimizin 100. yılını idrak ettiğimiz şu günlerde Türk gazeteciliği adına önemli bir a...

YGD’de Yavuz Yılmaz dönemi…

Cumhuriyetimizin 100. yılını idrak ettiğimiz şu günlerde Türk gazeteciliği adına önemli bir adım atıldı. Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği (YGD)’nin birinci olağan kongresi gerçekleşti.

YGD’nin ilk kongresinde Yönetim Kurulu Başkanlığına oy birliğiyle Yavuz Yılmaz seçildi.

Gazeteci Yavuz Yılmaz, basın camiasında tanınan birleştirici, kucaklayıcı, ahlaklı ve dürüst duruşuyla bilinen bir isim olarak öne çıkıyor.

Başkan Yavuz Yılmaz’ın kucaklayıcı tavrı ve meslektaşlarına gösterdiği sempati, gazeteciler arasında bir birleştirici güç oluşturuyor. Yapılan açıklamada, Yılmaz’ın YGD’nin başkanlığına seçilmesiyle birlikte, önümüzdeki yıllarda derneğin başarılı bir yönetimle güçlenerek ilerleyeceği belirtildi.

 

 

Mesleğe güç ve itibar kazandırılacak

YGD Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Yılmaz, “Gazeteci meslektaşlarımız ile büyük bir dayanışma içerisinde olacağız. Birlikte büyük başarılara imza atacağız, büyük bir azimle mücadele edeceğiz. Derneğimize, mesleğimize itibar ve güç kazandıracağız” diyerek, gazetecilerin Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği çatısı altında bir araya gelerek sektördeki güçlerini birleştirmeleri gerektiğinin altını çizdi.

 

Sektörde pozitif bir değişim için…

Kurucu üyeler ile yönetim kurulu üyeleri arasında yer alan kıdemli ve alanında uzman, bir birinden değerli gazetecilerle birlikte, Yavuz Yılmaz’ın liderliğindeki YGD’nin, Türk basınının geleceğine ışık tutması ve sektörde pozitif bir değişim yaratması bekleniyor. İlerleyen günlerde, derneğin attığı adımları ve elde edeceği başarıları yakından takip edebiliriz.

Cumhuriyetimizin 100. yılında kurulan bu önemli meslek kuruluşunun, gazetecilik mesleğine katkı sağlayacak ve sektördeki birliği güçlendirecek çalışmalara imza atması, Türk basını için umut verici bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor.

 

YGD Yönetim Kurulu;

Yavuz Yılmaz, Adnan Bulut, Demirhan Durmuş Çelen, Erdal Yavuz, Hikmet Aydoğan, Özner Berber, Hüzün Yücel, Süleyman Aydınalp, Süleyman Hilmi Eren, Yalçın Bel, Zafer Yılmaz, Yaşar Kaba, C. Zülfükar Bitikçioğlu, Ömer Erdem, Gürhan Demirtaş Kader Gür

 

Nergiz Süslü, Nimet Kartal Mencet, Mehmet Emin Aydınalp, Mahmut Boydak, Turhan Bal, Erkan Sarıkaya.

 

Etiketler: YGD’de Yavuz Yılmaz dönemi, 100 Yıl Gazeteciler Cemiyeti, Yavuz Yılmaz, seçim