Haber Detayı
2024-02-28 02:44
Serkan Bayer 30. sergisini açıyor...

Sanat aleminin merakla beklediği Anatolian Contemporary sergisi, 1 Mart 2024

Serkan Bayer 30. sergisini açıyor...

Sanat aleminin merakla beklediği Anatolian Contemporary sergisi, 1 Mart 2024 tarihinden itibaren sanat severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Asmalımescit Art Gallery’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan sergi, çağdaş resim ve heykel sanatının farklı isimlerinden Serkan BAYER önemli eserlerini sanatseverlerle buluşturacak.

Anatolian Contemporary, sanat tavrı ve yeni bir ekol olarak da tanımlanabilecek eserleriyle dikkatleri üzerinde topluyor. Sergi, Serkan BAYER'in bulup geliştirdiği, aynı zamanda teorik ve felsefi altyapısını oluşturduğu Anadolu Çağdaş isimli eserlerini otuz gün boyunca sanatseverlerin beğenisine sunacak.

 

 

Dört ayaklı serginin diğer üç aşaması ise ülke sınırlarının dışına uzanıyor. Sırasıyla, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (Lefkoşa), İtalya (Floransa) ve Almanya’da (Stutgart), tıpkı Türkiye’de olduğu gibi sanatseverlerin ilgisini çekecek.

Ünlü besteci Can ATİLLA, sergi için özel olarak tasarlayıp bestelediği, sekiz eserle sanatçıya eşlik ediyor. Sanatçının ‘bileşik sanat’ olarak nitelendirdiği ve Can ATİLLA ile birlikte yoğun bir mesai harcayarak birleştirdiği yapıtlar, duayen galerici Uğur BEKDEMİR tarafından temsil ediliyor.

 

 

Sergilerin küratörlüğünü ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti KKK Rektörü Prof. Dr. Cumali SABAH ve galerinin sahibi Uğur BEKDEMİR üstleniyor. Sanatçının ve sergilerin basın danışmanlığını ise usta gazeteci Erden AKTOĞU yapıyor.

‘Art dealer’liğini moda ikonu Gülin TURGUT’un yaptığı sanatçının, Anatolian Contemporary sergisi, Türk sanatının çağdaş yansımalarını görmek isteyen herkesi, 1 Mart 2024 tarihinden itibaren Asmalımescit Art Gallery'e davet ediyor.

 

Asmalımescit Art Gallery

Büyükhendek Cad. No: 4/1 Kuledibi / Beyoğlu – İSTABUL TR

info@asmalimescit.com.tr Tel: 0212 249 69 79 / 0532 213 70 71

 

Etiketler: Serkan Bayer 30. sergisini açıyor, Serkan Bayer, resim, sanat, Anadolu Çağdaş