Haber Detayı
2024-03-27 17:58
Ataşehir’de siyasete 'özel ve güzel' bir mola…

İstanbul’un, gösterdiği gelişimle dikkatleri üzerinde toplayan ilçesi Ataşehir’...

Ataşehir’de siyasete 'özel ve güzel' bir mola…

İstanbul’un, gösterdiği gelişimle dikkatleri üzerinde toplayan ilçesi Ataşehir’de, artık gün ve saatlerin sayıldığı, yerel yönetim seçimleri öncesi hayli önemli bir etkinlik gerçekleşti.

Önümüzdeki Pazar günü yapılacak olan seçimlerde partilerinin başkan adayı olan siyasetçiler, 100. Yıl Gazeteciler Derneği (YGD), Bağımsız Medya ve Gazeteciler Derneği ve Gazeteciler Sosyal Sorumluluk Projeleri Derneği’nin birlikte Pasco Restoran’da gerçekleştirdiği iftar programında gazetecilerle bir araya geldi.

Ulusal ve yerel basın dünyasından temsilcilerin katıldığı programda, bilindik siyasi kirlilikten öte, “Daha iyi ve yaşanabilir bir Ataşehir için el ele” teması, ağırlıkla vurgulanan bir unsur olarak öne çıktı.    

Düzenlenen bu özel etkinlikte, pek çok medya mensubunun yanı sıra, bazı siyasi partilerin Ataşehir belediye başkan adayları da iftar programının renkli unsurlarıydı.

 

 

Samimi bir hava hakimdi…

Bağımsız Medya ve Gazeteciler Derneği Başkanı Ufuk Bulut, gazetecilik mesleğinde, örgütlenmiş bir medya oluşumunun önemine vurgu yaparak, medyanın dördüncü kuvvet olarak toplumdaki önemine değindi. Aynı zamanda, 100 Yıl Gazeteciler Derneği Başkanı Yavuz Yılmaz da dernek çalışmaları ve gazeteci dayanışması konularında önemli açıklamalarda bulundu.

 

 

Gazeteciler Sosyal Sorumluluk Projeleri Derneği Başkanı Yaşar Kaba da gazetecilerin ve gazetecilik mesleğinin etik değerlerinin toplumu yönlendirme anlamında önem taşıdığına dikkat çekti.

Katılımcılar arasında yer alan bazı isimlerin, görüş ve düşüncelerini kısa kısa aktardığı konuşmalar ve hep birlikte açılan oruçların ardından, başkan adayları ve siyasi parti temsilcilerinin, samimi sohbetleriyle birlikte, içilen çay ve kahvelerle devam eden program, böyle birlikteliklerin seçimler sonrasında da devam etmesi dilekleriyle sona erdi.

 

Etiketler: Ataşehir’de siyasete 'özel ve güzel' bir mola, Yavuz Yılmaz, Yaşar Kaba, Ataşehir, iftar programı, politika