Haber Detayı
2024-06-17 03:25
Çin istihdam seferberliği başlattı…

Çin İnsan Kaynakları ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, üniversiteden yeni mezun olanlar için 10 milyondan fazla istihdam yaratmayı hedefleyen 100...

Çin istihdam seferberliği başlattı…

Çin İnsan Kaynakları ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, üniversiteden yeni mezun olanlar için 10 milyondan fazla istihdam yaratmayı hedefleyen 100 günlük bir iş arama kampanyasına başladı.

Kampanyanın ilk haftasında dört adet çevrimiçi istihdam odası/mekanı etkin olacak ve bu çerçevede 26 bin görevli internet, sağlık, finans, enerji ve üretim gibi alanlarda 259 bin istihdam fırsatı sunacak. Değişik çevrimiçi platformlar, gerçek zamanlı iş bulma konusunda bilgi yaymak, istihdam odalarını organize etmek ve iş arama sürecine ilişkin konferanslar vermek için kullanılacak.

 

11,7 milyondan fazla genç yüksekokul diploması alacak

Ayrıca, kampanya çerçevesinde yüz yüze etkinlikler de organize edilecek. Bu etkinlikler, özellikle yükselmekte olan endüstri dallarında iş arayanlara ve çok sayıda genç üniversite mezununun yoğun bulunduğu bölgelerde yaşayanlara yönelik olacak. 

Bu yıl Çin’de 11,7 milyondan fazla genç yüksekokul diploması elde edecek. Bu nedenle, hükümetin 2024 yılı faaliyet raporunda ‘gençlerin istihdamına destek olmak için daha çok çaba gösterileceği ve onlara, bir iş bulmalarına veya kendi işlerini kurmalarına yardım için daha etkili öneri ve hizmet sunulacağı’ belirtilmişti.

Etiketler: Çin istihdam seferberliği başlattı, ekonomi, istihdam, Çin