Haber Detayı
2024-06-26 00:38
İstanbul Modern’de Oral-B rüzgarı esti…

Oral-B, sponsoru olduğu İstanbul Modern’de A Night To The Museum Gala Night lansmanını gerçekleştirdi. Oral-B’nin sponsorluğunu üstlendiği ge...

İstanbul Modern’de Oral-B rüzgarı esti…

Oral-B, sponsoru olduğu İstanbul Modern’de A Night To The Museum Gala Night lansmanını gerçekleştirdi. Oral-B’nin sponsorluğunu üstlendiği geceye P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, İstanbul Modern yetkilileri, oyuncu Ece Sükan, sanatçılar, influencerlar ve diğer paydaşlar katıldı. Etkinlikte Oral-B’nin yeni marka yüzü oyuncu ve seramik sanatçısı Yağmur Tanrısevsin de yer aldı. Düzenlenen özel gecede ayrıca, İpana markasının Oral-B çatısı altına alınacağı ve P&G’nin tek diş macunu markasının Oral-B olacağı bilgisi verildi. 

P&G’nin önde gelen ağız sağlığı markası Oral-B, sponsorluğunu üstlendiği İstanbul Modern’de A Night To The Museum Gala Night etkinliğini gerçekleştirdi. Yıllardır triatlon sporunu destekleyen Oral-B, geçen sene başlayan Stüdyo STEAM sponsorluğuyla bu desteği sanat alanına da genişletti. İstanbul Modern’in yeni binasında gerçekleşen A Night To The Museum Gala Night’ta Oral-B’nin yeni marka stratejileri aktarıldı ve tanıtım projelerinde yer alacak oyuncu ve seramik sanatçısı Yağmur Tanrısevsin katılımcılara tanıtıldı. Etkinliğe dair kırmızı halı röportajları düzenleyen güzel oyuncu Ece Sükan, misafirlere geceye özel sorular sorarak geceye renk kattı.

 

Proje milyonlarca İstanbul Modern ziyaretçisine ilham veriyor

Etkinliğe katılan P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu şunları söyledi: “Oral-B markamızla İstanbul Modern ile yaptığımız iş birliği sonucunda toplumsal gelişime verdiğimiz katkıyı biraz daha genişlettik. Stüdyo STEAM sponsorluğumuzla şimdi sporun yanı sıra sanatı da destekliyoruz. Sanat insanın zihin sağlığına ve gelişimine katkıda bulunan, yaratıcı yönünü geliştiren, hayatını zenginleştiren bir etkinlik. İstanbul Modern, Stüdyo STEAM için tek ortak olarak Oral-B’yi seçti. Bu vesileyle, başta Sayın Oya Eczacıbaşı olmak üzere İstanbul Modern’in değerli yöneticilerine bir kez daha teşekkür etmek isterim. Biz, Türkiye’ye ve İstanbul’a değer katan bir modern sanat müzesi olan İstanbul Modern gibi başarılı bir ortakla birlikte çalışmaktan mutluyuz ve bu projeye büyük önem veriyoruz. Bu müzenin öğrenmeye istekli milyonlarca ziyaretçisini güçlendirmeyi ve onlara ilham verebilmeyi umut ediyoruz. Dünyadaki diş hekimlerinin kullandığı 1 numaralı ağız sağlığı markası Oral- B’nin bütün ürünlerinin artık Türkiye’de olacağının haberini de bu lansmanda duyuruyoruz. Sağlıkla güzelliği birleştirme amacıyla ikonik gülüşüyle fark yaratan yepyeni marka yüzümüz ünlü oyuncu Yağmur Tanrısevsin’le başladığımız yolculuktan dolayı mutluluk duyuyoruz.

 

Oral-B’nin yeni marka yüzü: Yağmur Tanrısevsin

Oral-B’nin yeni marka yüzü olan sinema oyuncusu ve seramik sanatçısı Yağmur Tanrısevsin de geceye katıldı. Katılımcılarla ve paydaşlarla tanışan Tanrısevsin gelecek dönemde Oral-B’nin çeşitli etkinlik, kampanya ve tanıtım çalışmalarında yer alacak. P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, Yağmur Tanrısevsin’in ikonik gülümsemesiyle Oral-B’ye çok yakışan bir yüz olduğunu vurguladı. 

 

Yeni marka stratejileri

Etkinlikte P&G’nin ağız sağlığı alanındaki yeni marka stratejisi aktarıldı. Buna göre, P&G’nin bir başka ağız sağlığı markası olan İpana, Oral-B markasına katılacak ve İpana markası raflardan kalkacak. Bu alandaki P&G ürünleri sadece Oral-B markasıyla sunulacak. İpana’nın tarihsel birikiminin ve dinamizminin Oral-B markasına önemli katkılar yapacağı ve ortaya çıkacak sinerjinin markanın büyümesine ivme kazandıracağı tahmin ediliyor. Bu stratejiyle P&G bütün enerjisini, yenilikçiliğini ve kaynaklarını tek markaya yönelterek, çok daha verimli ve yüksek performanslı sonuçlar almayı hedefleyecek. Tüketiciler de daha inovatif, daha yüksek standartlı ürünlerle hayat kalitelerini iyileştirme olanağı bulacaklar.  

 

STEAM Projesi tüm hızıyla devam ediyor!

İngilizce’deki bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarını birleştiren bir kısaltma olan STEM ifadesine sanatın (Art) eklenmesiyle ortaya çıkan STEAM eğitim yaklaşımı tüm dünyada giderek yaygınlaşıyor. Disiplinlerarası bir öğrenme alanı yaratan Stüdyo STEAM’de katılımcıların eleştirel düşünme ve farklı bakış açıları üretme konularında gelişimleri desteklenecek ve katılımcılar sanat üretmeye teşvik ediliyor.

Sponsorluğun ilk yılında P&G Oral-B’nin desteğiyle “Biyolojik Materyallerle Sanat” ve Oral-B iO manyetik teknolojisinden yola çıkan “Sanat Mekanizmaları” başlıklı iki eğitim programı hayata geçiriliyor. Bu çalışmalar Eylül ayında ilk sonuçları verecek. Projenin ikinci yılında ise tamamen Oral-B iO’nun Yapay Zekâ teknolojisinden ilham almış “Yapay Zekâ ile Sanat” başlıklı yıl boyunca devam edecek bir eğitim programı gerçekleştirilecek. Haftada 6 gün, çok sayıda genç ve yetişkin, Oral-B ile sanat ve teknolojiyle buluşacak.

 

Etiketler: İstanbul Modern’de Oral-B rüzgarı esti, İstanbul Modern, Oral-B