Haber Detayı
2021-04-05 13:52
Bolt da Covid oldu!

Dünyaca ünlü Olimpiyat şampiyonu, rekortmen atlet Usain Bolt, Corona virüsü testinin pozitif çıkması sonucunda ülkesi Jamaika’daki evi...

Bolt da Covid oldu!

Dünyaca ünlü Olimpiyat şampiyonu, rekortmen atlet Usain Bolt, Corona virüsü testinin pozitif çıkması sonucunda ülkesi Jamaika’daki evinde karantinaya girdi.

Sekiz kez Olimpiyat şampiyonu olan atletin, diğer ünlü sporcuların da katıldığı 34’üncü doğum günü partisinde virüse yakalandığı belirtiliyor.

Bolt’un sosyal medyada paylaştığı bir videoda test sonuçlarını beklediğini söylemesinin ardından Jamaika Sağlık Bakanlığı test sonucunun pozitif olduğunu doğruladı.

 

Doğum gününde yakalandı

Doğum günü partisinin ardından Cumartesi günü test yaptırdığını söyleyen Bolt, virüsün neden olduğu COVID-19 hastalığının belirtilerini göstermediğini ancak partisine katılanları da sağlık güvenliği açısından test yaptırmaya teşvik ettiğini söyledi.

 

Geçmiş olsun diyen de, eleştiren de var…

Sosyal medyada Bolt’a, “Geçmiş olsun” mesajları ileten bir kesimin yanısıra, kimileri de yıldız sporcuyu pandemi sürecinde parti vererek sorumsuzca davranmakla suçladı.

Jamaikalı yetkililer uluslararası sınırların yeniden açılmasıyla beraber ülkede Corona enfeksiyonlarının da artmasından şikayetçi.

1.600’den fazla Corona virüsü vakasının tespit edildiği ve en az 16 kişinin salgın nedeniyle yaşamını yitirdiği Jamaika’da yetkililer ülkede maske kullanımı ve sosyal mesafe gibi önlem amaçlı kuralların da sıklıkla ihlal edildiğinin altını çiziyor.

Etiketler: Usain Bolt, atletizm, Covid 19, Coronavirüs