Haber Detayı
2021-04-11 03:20
Sarıoğlu'ndan Hakan'a yanıt geldi

Oryantal dans videosu nedeniyle Habertürk’le yollarını ayıran spor spikeri Hande Sarıoğlu, kendisine 'Story şebeği' diyen Ahmet Hakan'a ser bir cevap geld...

Sarıoğlu'ndan Hakan'a yanıt geldi

Oryantal dans videosu nedeniyle Habertürk’le yollarını ayıran spor spikeri Hande Sarıoğlu, kendisine 'Story şebeği' diyen Ahmet Hakan'a ser bir cevap geldi.

Sarıoğlu Ahmet Hakan'a cevaben, “Beni tanısaydı dans ederken ağzının suyu akardı" dedi.

Ece Erken'in YouTube kanalına konuşan Hande Sarıoğlu, "Ahmet Hakan ile yaşananları anlatır mısın" sorusuna şöyle cevap verdi; "Ben Ahmet Hakan'ın kaleminde daha adamım. O yanlış ata oynadı. Ona verdiğim cevaptan sonra üzerimden büyük bir yük kalktı. Ona verdiğim cevapla herkese cevap vermişim gibi oldu. Ahmet Hakan senin işin ne, sen ne yapıyorsun? Koskoca adamsın seni yılların gazetecisi olarak görüyoruz. Ülkeni gündemine yön veren programlar yapıyorsun kalkmışsın evinde arkadaşlarıyla dans eden birine bunları yazabiliyorsun. Bir de beni Instagram'dan takip ediyorsun. Bunun üzerine beni sadece oryantal videosuyla beni yargılıyorsun. O adam beni tanıyor olsaydı, benim o oryantali yaptığım ortamda olsaydı benimle dans eder el şaklatırdı ağzının suyu aka aka. Gündem yaratmaya çalıştı ama bakış açısı çok yanlıştı. O yüzden gerekli cevabı aldı ve sustu"

 

Ülkede oryantal açığı varmış

Hande Sarıoğlu bakın daha neler söyledi; "İzlemeyen, konuşmayan, yazmayan kalmasın lütfen, alınırım. O her şeyi çok bildiklerini sanan, benim oryantalimden daha kıvrak dilleri ve kalemleri olan dayılara seri oryantal getirin. Elden ele gönderin, paylaşın. Ülkede oryantal açığı varmış! İnsanların gözünün içine baka baka siyaset şebekliği yapan biri benim oryantalime 'story şebekliği' demiş; bak şu şebeğe."

 

Olay nasıl gelişti?

Habertürk ekranlarında spor spikerliği yapan Hande Sarıoğlu, geçtiğimiz aylarda Instagram hesabından oryantal yaptığı bir dans videosu paylaşması üzerine kanal yönetimden tepki görünce istifa etmişti. Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan ise Sarıoğlu'nun dans videosu için "Şebeklik yapıp dikkat çekmeye çalışan bir 'story şebeği' gördüm" ifadelerini kullanmıştı.

Etiketler: Ahmet Hakan, Hande Sarıoğlu, oryantal, story şebeği