Haber Detayı
2021-04-24 21:04
Helal sana Rıza Kayaalp

Avrupa Güreş Şampiyonası’nda bir altın madalya da Rıza Kayaalp’ten geldi. 

Helal sana Rıza Kayaalp

Avrupa Güreş Şampiyonası’nda bir altın madalya da Rıza Kayaalp’ten geldi. Milli güreşçimiz Polonya’nın başkenti Varşova’da yapılan şampiyonadaki finalde Gürcü rakibi Iakobi Kajaia’yı yenerek altın madalyaya uzandı ve kariyerinde 10. kez Avrupa Şampiyonu oldu. Kayaalp, final yolunda ilk olarak eleme turunda Oleksandr Chernetsky’yi 10-1 yendi.

 

Çeyrek finalde Rumen’i yendi

Çeyrek finalde, Rumen güreşçi Alin Alexuc Ciurariu’yu 8-0 ile geçen milli güreşçi, yarı finalde ise Alman Eduard Poppu 5-0 mağlup ederek finale yükseldi. Finalde Gürcü rakibi Iakobi Kajaia’yı 3-1 ile geçen Kayaalp, kariyerinde 10. kez Avrupa Şampiyonu oldu.

 

Verdiği sözü tuttu

Organizasyon öncesi verdiği özel röportajda, “Hedefim 10’uncu kez Avrupa Şampiyonu olmak. Bunun  için hazırım. Finalde de inşallah 10 işaretini yapıp, kariyerimde 10’uncu kez Avrupa Şampiyonu olmak istiyorum. En büyük hayalim; rekorumu geliştirmek ve milletimize de iyi bir şampiyonluk hediye etmek” diyen milli güreşçi, verdiği sözü tuttu ve galibiyetin ardından 10 işareti yaparak sevincini dışa vurdu.

Etiketler: Rıza Kayaalp, güreş, Avrupa Güreş Şampiyonası, spor, Varşova