Haber Detayı
2021-05-08 12:06
Kadınlar daha az trafik kazası yapıyor

Türkiye’nin ilk serbest dolaşımlı araç paylaşım markası MOOV, Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’na dikkat çekmek, trafik kurallarına uyman...

Kadınlar daha az trafik kazası yapıyor

Türkiye’nin ilk serbest dolaşımlı araç paylaşım markası MOOV, Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’na dikkat çekmek, trafik kurallarına uymanın önemini hatırlatmak amacıyla kiralamalarda yaşanan trafik kazalarıyla ilgili bilgiler paylaştı.

Sanılanın aksine kadınların erkeklere göre yüzde 25 daha az trafik kazası yaptığını belirten Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü Emre Ayyıldız, trafik kazalarının en çok kavşaklarda meydana geldiğini söyledi.

 

Daha güvenli ve emniyetli

Tam dijital alt yapısıyla araç paylaşımı sektörünün lider markası olan MOOV, Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası kapsamında kiralamalarda yaşanan kazalarla ilgili bilgileri paylaştı. MOOV’daki kiralamalarda yaşanan trafik kazalarını incelediklerinde ilgi çekici sonuçların çıktığını belirten Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü Emre Ayyıldız, “MOOV kiralamalarını baz alarak hazırladığımız rapora göre kadınlar erkeklere göre yüzde 25 daha az trafik kazası yapıyor. Bu da aslında kadınların daha güvenli ve emniyetli araç kullandığını bize gösteriyor” dedi.

 

En çok kaza 18-24 yaş ortalamasında

Trafik kazalarını yaş gruplarına göre de incelediklerini söyleyen Emre Ayyıldız, “MOOV araçlarıyla yapılan trafik kazalarının yüzde 53’ü 18-24 yaş grubundaki MOOVER’ların kullandığı araçlarda yaşandı. Bununla birlikte trafik kazalarının, yüzde 70’in üzerinde bir oranla en çok kontrolsüz kavşaklarda yaşandığını görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Trafik güvenliğine özen gösteren ve kurallara uyan MOOVER’ları ödüllendirdiklerini belirten Ayyıldız, “‘Yolların Ustası MOOVER Günü Kampanyası’ ile her ayın son salı günü, 3 ay içinde kiralama yapan ve trafik cezası, hasar ve kaza kaydı bulunmayan MOOVER’lara %20 indirim tanımlıyoruz. Ayrıca, hem MOOVER’ların hem de trafiğin güvenliğini sağlamak için farklı projeleri de hayata geçirmeye hazırlanıyoruz” dedi.

Etiketler: MOOV, Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftas, trafik kazası