Haber Detayı
2021-05-15 17:31
İstanbul GP neden iptal edildi?

Kanada GP'nin yarış takviminden çekilmesi sonrasında İstanbul GP'nin düzenlenmesi kararlaştırılmıştı. Normal takvimde 11-13 Haziran'da gerçekleşec...

İstanbul GP neden iptal edildi?

Kanada GP'nin yarış takviminden çekilmesi sonrasında İstanbul GP'nin düzenlenmesi kararlaştırılmıştı. Normal takvimde 11-13 Haziran'da gerçekleşecek yarış, ülkemizdeki pandemi durumu ileri sürülerek iptal edildi.

 

En büyük engel seyahat kısıtlaması

İngiltere'nin Türkiye'ye uyguladığı seyahat kısıtlaması, önce Şampiyonlar Ligi'ne daha sonra Formula 1 İstanbul Grand Prix'sisine mani oldu. Türkiye'ye giden bireylerin İngiltere'ye dönüşte 10 gün zorunlu karantinaya girmesi, F1 takvimini etkileyecekti.

Formula 1'in resmi internet adresinden yapılan açıklamada, "Seyahat kısıtlamaları nedeniyle maalesef Haziran ayında Türkiye'deki yarışı gerçekleştiremeyeceğiz. Sonuçta, 18-20 Haziran'da Fransa'ya 25-27 Haziran ve 2-4 Temmuz'da Avustralya'nın çift ev sahipliğinde yarışlar yapılacak." denildi.

 

Azerbeycan GP ile yer değiştirilmesi gündemdeydi

Geçtiğimiz günlerde 13 Haziran'daki Türkiye GP ile 6 Haziran’daki Bakü yarışının yer değiştireceği iddia edilmişti. Ancak, Movistar’ın gazetecisi Noemi de Miguel, Türkiye GP’nin iptal edildiğini iddia etti.

Atılan bu iddia dışında herhangi bir resmi açıklama bulunmuyor. Formula 1 yönetimi henüz İstanbul’da düzenlenecek olan yarış hakkında açıklama yapmış değil.

Etiketler: İstanbul GP, Formula 1, motor sporları, spor