Haber Detayı
2021-03-05 05:55
Azerbaycan’la oyun sektöründe işbirliği
Azerbaycan’la oyun sektöründe işbirliği

Game Factory ve Game Tech Azerbaijan işbirliğinde yapılan Game Dev Conference, 6 Mart 2021 tarihinde oyun sektörünün ünlü isimleriyle beraber hayata geçiyor.

Bir gün sürecek olan etkinlikte oyun dünyasından birçok isim ve önemli konular ele alınacak. Etkinlikte oyun dünyasının önemli liderleri ve şirketleri, Azerbaycan ve Türkiye’den oyun sektörü topluluğuna hitap edecek. Bir gün sürecek olan bu etkinlikte eğitimler, workshoplar, konuşmaların yanı sıra birçok sosyal aktivite de yer alacak.

 

 İlk bölgesel oyun etkinliği 

Funmoth Games, Google, Oculus, Microsoft, gibi birçok farklı firmanın temsilcilerinin de katılacağı bu etkinlikte oyun sektöründeki son teknolojik gelişmeler ve oyun girişimciliği de ele alınacak.

Sektörün büyük ilgisini çeken bu büyük etkinlik, ilk bölgesel oyun etkinliği olma özelliğini taşıyor. Türkiye’nin ilk ve en büyük oyun inkübatörü Game Factory ve kardeş ülke Azerbaycan’ın ilk oyun inkübatörü Game Tech, güçlerini birleştirerek coğrafyamızda ve dünyada bir ilke imza atıyor.

 

 Büyük bir hızla büyüme 

Game Factory CEO’su Efe Küçük, mutluluğunu “Game Tech Azerbaijan ile birlikte bir ilke imza atıyoruz. Kardeş ülkemiz Azerbaycan’ın her konuda olduğu gibi, oyun sektöründe de yanındayız.” olarak belirtti. Küçük, “Türkiye’de büyük bir hızla büyüdük; ve birçok insana yeni bir hayat, yeni bir gelecek sunduk. Aynılarını Azerbaycan’da da çok değerli partnerlerimizle hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bu etkinlik, sadece ilk bölgesel oyun etkinliği önemini taşımakla kalmıyor. Aynı zamanda Azerbaycan ile başlamak üzere girdiğimiz globalleşme sürecinde ilk adımlarımızdan biri olma önemini taşıyor.” dedi.

Etiketler: Game Factory, Game Tech Azerbaijan, oyun, Azerbaycan, Türkiye, teknoloji