Haber Detayı
2021-03-05 07:01
Alanya ve Antalya’nın rengi mavi olmalı
Alanya ve Antalya’nın rengi mavi olmalı

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Antalya'nın vaka artışları dolayısıyla turuncu listede olduğu için sınırlı alanlarda normalleşmeye geçebildiğini belirterek, ''Turizm sezonu öncesi Alanya ve Antalya'nın rengini mavi yapmalıyız'' dedi.

Alanya Belediye Meclisi, aylık olağan oturumlarının Mart ayı oturumunu Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in başkanlığında COVID-19 tedbirleri kapsamında Alanya Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

 

 Turuncu listede 

Antalya ve Alanya'nın, vaka artışları dolayısıyla turuncu listede olduğu için sınırlı alanlarda normalleşmeye geçebildiğini belirten Yücel,  Cumhurbaşkanımızın açıkladığı kararlar çerçevesinde şehrimizdeki yeme-içmeye yönelik restoran-cafe lokanta gibi işyerleri sabah 07.00 ila akşam 19.00 arasında yüzde 50 kapasite ile hizmet verebileceklerdir. Esnaflarımıza bu kararın hayırlı olmasını diliyorum'' dedi.

 

 Daha dikkatli olunmalı 

''Bizim için sağlık her şeyin üstünde gelir. Sağlık olmadan hiçbir şey olmaz'' diyen Yücel, şunları kaydetti: ''Turizm sezonu öncesinde vaka sayılarının düşmesi, salgının yavaşlaması çok büyük önem arz ediyor. Vaka sayıları yüksek olduğu için esnafımız işyerlerini açamıyor. Çocuklarımız okullarına gidemiyor. On binlerce insanımız işsiz. Hep birlikte mücadele ederek vaka sayılarını düşürmeliyiz. Alanya ve Antalya’nın rengini mavi yapmalıyız. Virüs mutasyona uğradığı için yayılım hızı arttığından tedbirleri arttırmamız, kendimizi, ailemizi ve sevdiklerimizi daha iyi korumamız gerekiyor.''

Etiketler: turizm, Antalya, Alanya