Haber Detayı
2021-06-06 16:47
Adalet Birlik Partisi üç yaşında…

Türk siyasetine yeni bir soluk, yeni bir vizyon getirme ülküsüyle yola çıkan Adalet Birlik Partisi, kuruluşunun üçüncü yılını, İstanbul Beylikd...

Adalet Birlik Partisi üç yaşında…

Türk siyasetine yeni bir soluk, yeni bir vizyon getirme ülküsüyle yola çıkan Adalet Birlik Partisi, kuruluşunun üçüncü yılını, İstanbul Beylikdüzü Sarissa Otel’de gerçekleştirdiği toplantıyla kutladı.

Pandemi koşullarına uygun bir biçimde yapılan toplantıda, Genel Başkan İrfan Uzun’un önderliğinde genel başkan yardımcıları, kurul ve komisyon başkanları partinin önde gelen isimleri ve basın mensupları biraraya geldi.

 

Cumhurbaşkanı adaylığını açıkladı

İstanbul İl Başkanı Mustafa Şükür Aycı’nın koordine ettiği birliktelikte, Genel Başkan İrfan Uzun basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Alışılagelmiş normların dışında samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda Genel Başkan İrfan Uzun, “Günümüzün alabildiğine kirlenen siyasi yapılanmasına inat, güleryüzlü bir profil çiziyoruz. Her anlamda sorunlarla boğuşan halkımızın can simidi olmaya talibiz. Mevcut yapılanmasıyla seçim atmosferine hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Başta eğitim olmak üzere, ülkemizin içinde bulunduğu tüm açmazları çözüme ulaştırmak için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. İnsanımızın, telefonunu çevirdiğinde karşısında genel başkanını muhatap olarak bulabileceği yegane siyasi partiyiz. Yapılanma sürecimiz yoğun biçimde sürüyor. Seçimlere katılabilme kriterlerini yerine getiren 18. parti olan Adalet Birlik Partisi, sorunların arkasına sığınan değil, zorlukların üstesinden gelecek politikalar için var. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de arkamıza aldığımız güce dayalı olarak, aday olduğumu şimdiden deklare ediyorum. Her zaman olduğu gibi bu noktada da zafer inananların olacaktır” dedi.

 

 

 

 

Müzik dinletisi içleri ısıttı

Zamanın adeta su gibi aktığı, basın mensuplarıyla parti yönetiminin samimi sohbetlerinin ardından, deneyimli müzisyenler tarafından güzel bir Türk Halk Müziği dinletisi sunuldu. Bu birliktelik için Ankara’dan gelen Türk Halk Müziği sanatçısı Hülya Yıldız’ın seslendirdiği türkülere, katılımcıların da eşlik etmesi hayli sıcak bir hava oluşturdu.

Toplantının sonunda objektifler karşısına geçen Adalet Birlik Partisi kurmayları, yarınların tasarımı için bugünden çalışmanın önemine vurgu yaparak, “Elele, gönül gönüle, özlenen bir Türkiye hedefine doğru hep birlikte” diyerek günün sonuna nokta koydular.

 

Etiketler: Adalet Birlik Partisi, Mustafa Şükür Aycı, İrfan Uzun, Sarissa Otel