Haber Detayı
2021-06-07 11:23
Sulu yemeği özlemişiz!

Normalleşmeyle birlikte 49 gün kapalı olan kafe ve restoranlar, 7.00-21.00 saatleri arasında hizmet vermeye başladı...

Sulu yemeği özlemişiz!

Normalleşmeyle birlikte 49 gün kapalı olan kafe ve restoranlar, 7.00-21.00 saatleri arasında hizmet vermeye başladı. Gel-al ve paket servis yapılan dönemde sıklıkla fast food, kebap gibi ürünler tercih eden müşterilerin restoranlarda çorba ve sulu yemeklere ilgisi oldukça yüksek.

Yasakların kalkmasından dolayı mutlu olduklarını belirten sektör temsilcileri, salgın döneminin bu işten para kazanan kesimi çok zorladığını, restoranların ciddi anlamda maddi kayıplar yaşadığını ifade ediyor. Yasakların kalkmasıyla birlikte müşterilerini yeniden ağırlamaktan çok mutlu olan yemek sektörü paydaşları, üşterilerinin evde yemek yemeyi ya da ayak üstü geçiştirmekten sıkıldığını dışarı çıktıklarında yemek yemeyi özlediklerin dile getiriyor.

 

Fast foodtan sıkıldılar

Kapanma döneminde paket servisine uygun olan fast food ve kebap tarzı kuru yemeklerin çok tercih edildiğini aktaran sektör temsilcilerinin genel söylemleri de şöyle; “İnsanlar ayaküstü ve fast food yemekten çok sıkıldı. Restoranlara giden insanların söylemleri bu doğrultuda. ‘Türk mutfağını, sulu yemekleri, çorbaları çok özledik’ diyorlar.  Daha öncesinde paket servisi kolay olan kuru gıdalar satın alınırken bugün restoranlarda sulu yemeklere ağırlık verildi.”

Etiketler: yemek, pandemi, normalleşme, gastronomi, lokanta, restoran, sulu yemek