Haber Detayı
2021-06-17 09:58
Çevreyi kirleten şirket engellendi

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde bırakılan atık madde ile İzmit Körfezi ve Kilez Deresi'ni kırmızı renge boyayan firmanın faaliyetleri durduruldu. Firmanın kapsına zabıta ekiple...

Çevreyi kirleten şirket engellendi

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde bırakılan atık madde ile İzmit Körfezi ve Kilez Deresi'ni kırmızı renge boyayan firmanın faaliyetleri durduruldu. Firmanın kapsına zabıta ekipleri tarafından mühür vuruldu.

Kocaeli'nin Başiskele ilçesi sınırları içerisinde bulunan Kilez Deresi üzerinde faaliyet gösteren "Eral Atık Yönetim A.Ş." ünvanlı firmaya ait atık yönetimi tesisinden deşarj edilen atık sıvı madde, önce Kilez Deresi'ni, daha sonra ise İzmit Körfezi'ni kırmızıya bürüdü.

İhbar üzerine bölgeye intikal eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve İSU Genel Müdürlüğü ekipleri incelemelerde bulundu. Yapılan incelemeler neticesinde, dere ve İzmit Körfezi'ni kırmızıya bürüyen atık maddenin atık yönetimi tesisinden kaynaklandığı tespit edildi. Yapılan incelemelerin ardından Gayri Sıhhi Müesseseleri İnceleme Kurulu tarafından, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nden uygunluk görüşü alınıncaya kadar tesisinin faaliyetten men edilmesi kararı verilip, zabıta ekipleri ve polis tarafından mühür vuruldu.

Etiketler: çevre kirliliği, deniz,