Haber Detayı
2021-06-17 20:57
Tam ve kesintisiz destek sözü…

Teqball Federasyonu yönetim kurulu üyesi Dr. Sabahattin Sabrioğlu, son dönemlerin yükselen değeri teqball sporunun çok yaygın olduğu Macaristan’ın İstanbul Baş...

Tam ve kesintisiz destek sözü…

Teqball Federasyonu yönetim kurulu üyesi Dr. Sabahattin Sabrioğlu, son dönemlerin yükselen değeri teqball sporunun çok yaygın olduğu Macaristan’ın İstanbul Başkonsolosu Laszlo Keller'in daveti üzerine kendisini makamında ziyaret etti.

Başkonsolos Keller, bu sporun doğduğu ve gelişim gösterdiği Macaristan’ın, ülkemizde yeni kurulan Teqball Federasyonu’na koşulsuz ve de tam destek verdiğini söyledi.

Davette Başkonsolos Keller ve Sabrioğlu karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. Son derece samimi ve yararlı birliktelikte spor adına ve de özellikle teqball için birlikte atılabilecek adımların detayları üzerine görüş belirttiler.

Türkiye ve Macaristan’ın Avrupa’nın zengin kültürüyle bilinen ülkeleri olmalarının yanı sıra, spora verilen değer adına da öncülük yaptıklarının altını çizen Başkonsolos Keller, “İki ülke insanının da spora olan ilgisi ortada. Toplumun çok büyük bir kesiminin sporla doğrudan ilgili oluşu ve yeniliklere açıklığı, başarılı olmalarının en temel gerekçesi. Teqball da özellikle son dönemde büyük ilgi toplayan bir branş Türkiye gibi bir spor ülkesinde de federasyon çatısı altına girmiş olmasını çok önemsiyoruz. Ülkem adına bu sporun gelişimi kapsamında atılacak her adımın yanında olacağız” dedi.

 

 

Yansımaları olacaktır

Teqball Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Dr. Sabahattin Sabrioğlu da federasyon olarak, Macaristan gibi bu sporun hayli yaygın olduğu bir ülke ile yapılacak ikili temasları çok önemsediklerini söyledi.

Sabrioğlu teqball adına atılacak her adımın önemli olduğunu vurgulayarak, “Bu davet hem kişisel hem de teqball adına çok önemli. Sayın başkonsolos tam bir spor sevdalısı. Teqball branşına da çok özel bir ilgi ve sempatisi var. Ayrıca tam anlamıyla spor kültürü abidesi. Yaptığımız bu yararlı görüşmenin branşa önemli yansımaları olacaktır. İki ülke sporcuları arasında dayanışma ve destek fikriyle oluşturulan bu köprünün geri dönüşümünü kısa sürede göreceğimizi umuyorum. Bu arada Başkonsolos Keller’e branşın gelişimi adına Beşiktaş Kulübü’ne federasyon olarak bir teqball masası armağan ettiklerini, Marmara Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi’nde teqball branşının seçmeli ders olarak açılması için girişimde bulunduğumuzu aktardım. Ayrıca yerel yönetimlerle de temas halinde olduğumuzu, Kadıköy ve Silivri belediyelerinden olumlu geri bildirimler geldiğini ifade ettim. İlişkilerimizin kesintisiz devam etmesi anlamında da fikir birliği içinde olmamız mutluluk verici” diye konuştu.

Etiketler: Laszlo Keller, Dr. Sabahattin Sabrioğlu, teqball, spor, Türkiye, Macaristan