Haber Detayı
2021-06-28 22:41
Gastronominin kalbi İstanbul’da atıyor

ACE of MICE organizasyonuyla eş zamanlı olarak, Turizm Medya Grubu ve Gastronomi Turizmi Derneği (GTD) birlikteliğiyle g...

Gastronominin kalbi İstanbul’da atıyor

ACE of MICE organizasyonuyla eş zamanlı olarak, Turizm Medya Grubu ve Gastronomi Turizmi Derneği (GTD) birlikteliğiyle gerçekleştirilen Gastro Show, gastronomi sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirerek ticari potansiyelin artırılmasını ve konferans programlarıyla dünya liderlerini sektörle buluşturmayı amaçladı.

 

7 şehir, 7 bölge mottosuyla

28-30 Haziran 2021 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi Açık Alan – ICC’de düzenlenen Gastro Show, Turizm Medya Grubu ve Gastronomi Turizmi Derneği (GTD) ortaklığıyla gerçekleştiriliyor. Covid-19 gelişmeleri titizlikle takip edilerek organize edilen ve tüm misafirlerin sağlığı ve güvenliği ek önlemlerle korunmaya alınarak, değerli bir gastronomi fuarı ve konferansı yapılması hedefleniyor. Turizm Medya Grubu ve Gastronomi Turizmi Derneği (GTD), gastronomi endüstrisinin farklı segmentlerinden oluşan geniş bir yelpazede katılımcı ve ziyaretçi profilini “7 Şehir, 7 Bölge, 7 Ülke” mottosuyla 2021 yılında ilk defa ağırlamaya başladı.

 

 

Gastroçadır konsepti altında…

160 katılımcı, 15 bin ziyaretçi ve 50 konuşmacı ile gerçekleşecek Gastro Show’a, Türkiye’nin ve dünyanın değişik yerlerinden gastronomi sektörüne damga vurmuş üst düzey şefler ve gastronomi uzmanları katılarak katkı suuyorlar.

İstanbul Kongre Merkezi’nin açık alanında gerçekleşen Gastro Show etkinliği, Gastroçadır çadır konsepti toplantı odası ile fuara değer katan içerikler üretiyor. Türk mutfağı, peynir, pide, döner, çay, Türk Kahvesi gibi Workshop’lar bir Dome çadırı içinde yapılırken, Gastroçadır  konferans alanında ise Türk mutfağının önemi, Yıldızlar geçidi (Türkiye ve dünyanın en önemli şefleri), hikayeleri ile 7 gastronomik şehir, coğrafi işaretli ürünler, 7 ülke mutfağı, sokak lezzetleri, Modern Türk Mutfağı, sağlıklı beslenme, Vegan-Vejeteryan beslenme, iklim değişikliğinin yemeklere etkisi ile dünya gastronomi trendleri üzerine değerli konuşmacılar eşliğinde bilgilendirici oturumlar yapılıyor.

 

 

Sektörün renkli simaları katıldı

Konuşmacılar arasında; Dünya Gastronomi Derneği Başkanı Erik Wolf, Respond on Demand Kurucusu ve Dünya Yemek SanatIarı Derneği Üyesi Bergamo Üniversitesi Profesörü ve Gıda Turizmi Araştırmacısı Roberta Garibaldi gibi konuşmacılar oturumlarda tecrübe ve bilgilerini katılımcılarla paylaşıyorlar. Ayrıca Türkiye’nin en değerli şefleri arasında yer alan Somer Sivrioğlu, Murat Bozok, Umut Karakuş, Sahrap Soysal,Aydın Demir ve Deniz Temel’in yanısıra, T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Nadir Alparslan, Fatma Şahin, Demet Sabancı Çetindoğan, İlhan Koçulu, Mine Ataman, Dilara Koçak, Bülent Akarcalı, Cenk Girginol, Gizem Şalçıgil White, Mutfak Sanatları Gastronomi Derneği Başkanı Salih Güney, STK Başkanları ve akademisyenler de programa değer katmaya başladılar.

 

 

Gastronomi turizminin gelişimi adına…

Deneyim alanı içerisinde 360 derece Video Mapping Show esnasında master şeflerin muhteşem sunumlarını deneyimleme fırsatı sunuluyor. B2B Alanında Gastronomi acentaları, uluslararası etkinlik ajansları, otellerin consiage müdürleri ile yüz yüze toplantılar yapma imkanları bulacaklar. Böylelikle, değerli kurumlar Gastro Show’a katılarak Türkiye ve dünyadaki satıcılarla tanışma, yeni anlaşmalar imzalama ve oldukça büyük bir pazarda satışlarını artırma şansına sahip olacaklar.

Gastro Show İstanbul, çok sayıda sektör ve pazarda faaliyet gösteren dünyanın en kaliteli gıda ve Gastronomik ürün üreticilerini bir araya getirerek, Gastronomi Turizmi gelirlerini arttırma ve Türk Mutfağı’nı Dünyaya tanıtma misyonunu sürdürmeyi hedefliyor.

Etiketler: Gastro Show, ACE of MICE, Turizm Medya Grubu, Gastronomi Turizmi Derneği, GTD, İstanbul Kongre Merkezi, Gürkan Boztepe