Haber Detayı
2021-03-07 01:10
Islam Slimani içini döktü
Islam Slimani içini döktü

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Islam Slimani, Sarı Lacivertli günleriyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Fransa'da bir röportaj verdi Slimani, Türkiye'de geçirdiği günlere değindi.

2018-19 sezonunda Fenerbahçe forması giyen ve büyük hayal kırıklığı yaratan isimlerin başında yer alan Cezayirli oyuncu, Fransa'da bir röportaj verdi ve Türkiye'de geçirdiği günlerden bahsetti.

 

 “Bana güvenen bir teknik adam vardı” 

Sorulan sorulara samimi yanıtlar veren altı aylığına Newcastle United'a gittim, dört ayı sakatlıkla geçti. İnsanlar bunun bir başarısızlık olduğunu söylüyor. Hayır, oynamadım çünkü sakattım. Sonra Fenerbahçe'ye gittim, iyi bir hamleydi. Bana güvenen bir teknik adam vardı, beni oynattı.

 

 "Tek hatam Türkiye'ye gitmekti" 

"Fenerbahçe'de bir sabah, benim kiralık bir oyuncu olduğumu ve gelecek yıl takımda olmayacağım için idmanlara çıkamayacağımı söylediler."

Ocak ayında teklifler vardı ancak ayrılmama izin vermediler. Bana ve Benzia'ya bu yapıldı. Benim için tek hata, Türkiye'ye gitmekti.

 

"Aklımda sadece bir ‘intikam’ vardı"

"2018 yazında Monaco'ya gittim ve Türkiye'deki tecrübemden sonra aklımda sadece bir "intikam" vardı. Benim için teknik açıdan, bir önceki acılarımdan kurtulma açısından başarılı bir deneyimdi."

 

 "Önümüzde zorlu bir görev var" 

Olympique Lyon harika bir takım ve taraftarları da başarıya endekslenmiş durumda. Önümüzde zorlu bir görev var. Benim kazanma anlayışım var, bunun için fedakarlık yapmaya hazırım.

 

 "Bir hafta boyunca uyuyamadım" 

Cezayir Milli Takımı'ndan ilk kez davet aldığımda inanılmaz bir mutluluk yaşadım. Neredeyse 1 hafta boyunca uyuyamadım. Vahid Halilovic bana çok destek oldu, benim uluslararası tecrübe edinmemi sağladı.

 

 "Nantes'e transfer olacaktım ancak..." 

2013'te Nantes'e transfer olacaktım ancak yöneticilerin saygısızlığı nedeniyle gitmedim. Benimle temasa geçtiklerine tecrübe edineceğim ile ilgili sözler verdiler ancak pazarlıklar başladığında masaya başka şeyler gelmeye başladı. Ben de transferden vazgeçmek zorunda kaldım.

 

 “Yeteneklerimin farkına vardı" 

2013 yazında Sporting'e transfer oldum. Profesyonel futbolun sanatsal yönlerini bana öğrettiler, Avrupa da benim yeteneklerimin farkına vardı.

Etiketler: Fenerbahçe, Islam Slimani, futbol, spor

Yorumlar
Kategorideki Diğer Haberler