Haber Detayı
2021-03-07 02:04
Şaşırtan görüntüler…
Şaşırtan görüntüler…

Uluslararası haber ajansları Reuters ve Associated Press'in dünyaya servis ettiği fotoğraflar dünyayı tam anlamıyla hayrete düşürdü. Son dakika haberine göre, Florida sahillerini dolduran öğrenciler, kısıtlamaları umursamadan eğlendi. Neredeyse hiçbirinin maske takmadığı dikkat çekti.

Reuters ve AP ajanslarının foto muhabirleri, dünyayı şoka sokan fotoğrafları peş peşe geçti. Özellikle gençler sahillere ve eğlence mekanlarına akın ederken, plajlar tam anlamıyla dolup taştı.

Ülkeye diz çöktüren salgının daha da yayılmaması için bazı yasaklarla önlem almaya çalışan yetkililerin çabası yetersiz kaldı. Bahar Tatili'ni fırsat bilen üniversite öğrencileri eğlenmek için kumsalları doldurdu.

 

 23 yaş altına yasak 

Florida sahilinin popüler noktaları arasında yer alan plaj, bahar tatili için bölgeye eyalet dışından 23 yaşın altındaki gençlerin gelmesini yasakladı. Koronavirüs salgını ülkedeki etkisini sürdürürken, Mart ayı boyunca eyalet dışından 23 yaşından küçük hiç kimsenin kabul edilmeyeceği açıklandı.

Ülkenin dört bir yanından gelen öğrenciler, eyaletin gevşek koronavirüs kısıtlamalarının tadını çıkarmaya ve partilerde eğlenmeye başladı. Cuma gününden itibaren bölgedeki restoranlar, barlar, gece kulüpleri ve plajlar dolup taştı.

 

 Kısıtlama getirildi ancak... 

Florida eyaletine bağlı bazı şehirler, Bahar Tatili ritüelinin, salgının Amerika Birleşik Devletleri'nde vakalarda ciddi bir artışa neden olabileceğinden korktukları için daha fazla kısıtlama getirme girişiminde bulundu.

Miami'de gece yarısı sokağa çıkma yasağı uygulanıyor ve sahilde alkol tüketimini durdurmak için ekipler devriye geziyor. Sosyal mesafeyi korumak için kentteki barlar arasına çelik bariyerler dikiliyor.

Etiketler: Reuters, Associated Press, Florida, ABD, Amerika, Covid 19, pandemi