Haber Detayı
2021-09-24 10:38
Robotlar görücüye çıktı

Dans eden robottan, piyano çalan robota, robot pandadan Robot Einstein’e birbirinden çarpıcı teknoloji harikası robot, Beijing’deki 2021 Dünya Robot Sergisi’nde ziyaretçilerin beğenisine sunuld...

Robotlar görücüye çıktı

Dans eden robottan, piyano çalan robota, robot pandadan Robot Einstein’e birbirinden çarpıcı teknoloji harikası robot, Beijing’deki 2021 Dünya Robot Sergisi’nde ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. 2021 Dünya Robot Konferansı’nda görücüye çıkan 1,3 metre boyunda ve 63 kilogram ağırlığındaki panda You You, 2020 Dubai EXPO için özel olarak tasarlanan bir hizmet robotu. You You, geleneksel Çin kaligrafisi yapabiliyor, resim ve Taiji yapabiliyor.

 

 

Dans edebilen “Meng Mengzi”

1,3 metre boyunda ve yaklaşık 45 kg ağırlığında olan You You, 22’ye yakın yüksek derecede hareket edebilen ekleme sahip. Kolaylıkla kafasını kaldırabilen ve çevirebilen, tokalaşabilen ve yürüyebilen robot dinamizmiyle de dikkat çekiyor. Birçok dili doğru ve hızlı bir şekilde tanıyabilen robot, insanlarla farklı dillerde iletişim kurabiliyor. Akıllı robot, hâlihazırda ulaşım, hizmet, tıp ve bankacılık gibi birçok sektörde kullanılıyor.

 

Robotlar turizm sektöründe de kullanılacak

Takım elbiseli “Einstein” izleyicilere canlı yayınla el sallıyor. “Robot Einstein”, sadece kaşlarını kaldırması, dudaklarını bükmesiyle değil, kabarık saçları, cildindeki lekeleri ve kabarık damarlarıyla da çok gerçekçi bir görüntüye sahip. Biyonik robotlar, gelecekte istasyonlarda, havaalanlarında ve diğer birçok mekânda kullanılacak. Robotlar, insanlarla yakından iletişim kuracak, farklı alanlarda tanıtım ve tur hizmetleri sağlayacak. 

Etiketler: robot, Albert Einstein, teknoloji, Çin