Haber Detayı
2021-09-27 17:39
‘Adalet Birlik’le daha güzel...

Türk siyaset yaşamının, yarınlarına umut oluşturan yapılanmasıyla dikkatleri üzerinde toplayan Adalet Birlik Partisi 1. Olağan İl Kongresini yaptı. Tek listeyle gidilen seçimli kongrede, Kurucu İl Başkanlığı görevin...

‘Adalet Birlik’le daha güzel...

Türk siyaset yaşamının, yarınlarına umut oluşturan yapılanmasıyla dikkatleri üzerinde toplayan Adalet Birlik Partisi 1. Olağan İl Kongresini yaptı. Tek listeyle gidilen seçimli kongrede, Kurucu İl Başkanlığı görevini sürdüren Mustafa Şükür Aycı, İl Başkanı olarak seçildi.

Genel Başkan İrfan Uzun'un da katılımıyla, İstanbul Esenler’de Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

 

 

Mustafa Şükür Aycı, “Umut, güven ve huzur”

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Adalet Birlik Partisi İstanbul İl Başkanı Mustafa Şükür Aycı, “Adalet Birlik Partisi teşkilatlanmalarını hızlı bir şekilde yaparak büyümeyi sürdürüyor. Ben de bu büyümeyi gerçekleştiren büyük bir ailenin içine geldim, Ülkemizin her köşesinde olduğu gibi İstanbul’da da büyük bir özlem, büyük bir beklenti, yeni bir umut ışığına ihtiyaç vardı.

Büyümeye güçlenmeye devam ediyoruz. Başaracağız, ülkeyi uçuruma sürükleyen iktidardan da, bütün yaşananlara seyirci kalarak çanak tutan muhalefetten de farklı bir yapılanma müjdeleyen Adalet Birlik Partisi’nin bir neferi olmaktan duyduğum mutluluğun altını çizmek isterim. Geçtiğimiz günlerde bir belediye başkanımızı ziyarete gittiğimizde bize, “Sizde hiç siyasi bir yüz yok” dedi. Aslında olması gereken siyasi simalar bizleriz. Temiz, berrak her şeyiyle net olan, sadece Atatürk-vatan -millet ve devlet aşkı olan insanlarız biz. Halkımızın yüzünün gülmesi, gençlerimizin gelecekten umudu, güven ve huzur içinde yaşanacak bir ülke için biz yeteriz.

 

Bu arada, tanıdığım günden itibaren tepeden tırnağa cesareti, Türkiye sevgisi ve mücadeleci ruhuyla bizleri de cesaretlendiren değerli Genel Başkanımız İrfan Uzun, bize güvenip Adalet Birlik Partisi’ni İstanbul’da kurma onurunu da verdiği için, kendisine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Bir büyük teşekkür de, her zaman beni destekleyen ve yanımda yer alan aileme ve çıktığımız bu onurlu yolda birlikte yürüdüğümüz her biri birbirinden değerli kurucu il yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, ilçe başkanlarıma ve yönetimlerine” dedi.

Kongrede Divan Başkanlığını Adalet Birlik Partisi Eğitimden Sorumlu Kurucu Genel Başkan Yardımcısı Turusan BAĞCI yaptı. Tek liste ile gerçekleşen kongrede Mustafa Şükür Aycı yeniden il başkanı seçildi.

 

 

Genel Başkan Uzun, “Bir ideal uğruna…”

Kongrede partililere seslenen Adalet Birlik Partisi Genel Başkanı İrfan Uzun, 2023 ya da olası erken seçimde Cumhurbaşkanı adayı olacağını ve ülkeyi 86 Milyon vatandaşımız ile birlikte yöneteceğini söyledi.

Genel Başkan İrfan Uzun konuşmasını şöyle sürdürdü; “Aziz İstanbul’un saygın ve sevecen hemşehrileri, demokrasimizin vazgeçilmez unsurları siyasi partilerinin değerli yönetici ve üyeleri, Adalet Birlik Partisinin Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür kıymetli mensupları, geleceğimizin teminatı sevgili gençler, Değerli basın mensupları, Güven timsali cansiperane görev yapan Emniyet personelimiz, sizleri en kalbi duygularımla, hasret ve muhabbetle selamlıyor, şükranlarımı sunuyorum. 1. olağan il kongremize hoş geldiniz, varlığınızla bizlere güç verdiniz. Buradan İstanbul’umuzun tüm köylerindeki, tüm ilçelerindeki özellikle kardeşlerime sevgilerimi, saygılarımı gönderiyorum.

Dışarıda salonun içinden on kat daha fazla İstanbullu kardeşlerim vardı, onları selamlamadan yapamazdık. Onları selamladık, şimdi sizinle beraberiz.

Dün gece sadece kendilerinin yapabileceği şekilde değişim için davaya sahip çıkan ve partimizin işleyişinin en önemli öğeleri olan tüm başkanlarıma, teşekkür ederim. Bu ideal uğruna, tartışmasız Türkiye’nin en iyi devlet adamlarından oluşan bu ekiple birlikte sürdürdüğümüz iktidar yürüyüşümüz için hepinize minnettarım. Ülkemizin kaynaklarının ve gelirinin adaletsiz bir şekilde dağıtıldığını, belli bir zümrenin faydalandığını hepimiz çok iyi bilmekteyiz. Küçük esnafın bittiğini, köylünün mahsulü para etmediğini, aracıların daha çok kazandığını hepimiz bilmekteyiz. Biz iktidara geldiğimizde ilk işimiz her bölgede kooperatifler kurup üreticinin kalkınmasını sağlayacağız. Türkiye, son yirmi yıldan beri daha da geriye gidiyor. Biz bundan daha iyiyi hak eden bir ülkeyiz. Bu ülke, bir adamın yirmi yıldır üzerinde çalıştığı ekipmanı toplayıp Çin'e gönderilmesini izlemek zorunda kaldığı ve sonra eve döndüğünde nasıl bir başarısızlık gibi hissettiğini açıklarken boğulduğu bir ülkeden daha cömert. Türkiye’yi değiştirme zamanımız geldi. Biz Türkiye İttifakı olarak, bu ülkede ilerlemeyi neyin oluşturduğu konusunda çok farklı bir ölçüye sahibiz. Rabbim ülkemizi milletimizi korusun.”

 

Kongreye damgasını vuran bir başka detay da, güçlü yorumcu Ali Ekinci ve Türk Halk Müziği sanatçısı Cansu Pala okudukları güzel eserlerdi.

 

 

 

 

Etiketler: