Haber Detayı
2021-10-12 12:06
Covid 19 laboratuvardan sızmamış

ABD’de yayın yapan Los Angeles Times gazetesinde 8 Ekim’de yayımlanan bir makalede, The Wall Street Journal gazetesinin “yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) laboratuvardan sızdığı” yalanının yayılma merkez...

Covid 19 laboratuvardan sızmamış

ABD’de yayın yapan Los Angeles Times gazetesinde 8 Ekim’de yayımlanan bir makalede, The Wall Street Journal gazetesinin “yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) laboratuvardan sızdığı” yalanının yayılma merkezi olduğu savunuldu.

Pulitzer Ödülü sahibi Michael Hiltzik, kaleme aldığı söz konusu makalede, son günlerde gerçekleştirilen araştırmaların virüsün laboratuvardan sızdığı iddiasının yanlış olduğunu kanıtladığına ve iddiayı ortaya koyanların güvenilir deliller sunamadıklarına işaret etti.

 

Kullanılacak bir koz görülüyor

Hiltzik, The Wall Street Journal gazetesinin Çin’i kötü niyetli bir ülke olarak tasvir etmeye çalıştığını, zira salgını Çin’e karşı kullanılabilecek bir koz olarak gördüklerini vurguladı. Gazetede yer verilen iddiaları uyduran basın mensuplarının, sorumlu ve dürüst meslektaşlarını utandırdığına dikkat çeken Hiltzik, virüsün laboratuvardan sızdığı iddiasını ileri sürenlerin The Wall Street Journal’in adını lekelediğini söyledi.

Etiketler: Los Angeles Times, The Wall Street Journal, Michael Hiltzik, Covid 19