Haber Detayı
2021-10-13 23:31
Bir kız sevdim adı Eleni

Türk tiyatrosunun yaşayan efsanelerinden Müjdat Gezen’in pandemi döneminde yazdığı,  ‘Bir Kız Sevdim Adı Eleni’ isimli oyun, 24 Ekim Pazar gününden itibaren her Pazar günü saat 15...

Bir kız sevdim adı Eleni

Türk tiyatrosunun yaşayan efsanelerinden Müjdat Gezen’in pandemi döneminde yazdığı,  ‘Bir Kız Sevdim Adı Eleni’ isimli oyun, 24 Ekim Pazar gününden itibaren her Pazar günü saat 15.00’de Kadıköy Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda tiyatro severlerle buluşacak.

Başrollerini Müjdat Gezen, Pınar Gordie, Yaşar Ayvacı, Cengiz Gezgin ve Tutku Topaç’ın üstlendiği oyunda, Cavidan Kutlu, Murat Donat, Volkan Yalav, İlkin Akbaşoğlu, Özge Dolay, Öncil Aktarıcı, Baha Balki ve Nurdane Göktepe gibi değerli oyuncular da yer alıyor.

Müjdat Gezen’in yazıp, yönetip, oynadığı eserin dekor tasarımı da Leyla Gezen’e ait.

 

 

Adından çok söz ettirecek…

Dindar ve zengin bir ailenin oğlu olan Ramazan, doğma büyüme İstanbullu Rum kızı Eleni’ye aşık olur. Birbirlerini çok seven iki gencin evlenmesine Ramazan’ın babası Şaban karşı çıkar ve olaylar oldukça ilginç gelişir.

Hem komik hem de dramatik sahneleriyle dikkat çeken, ‘Bir kız sevdim adı Eleni’ adından hayli söz ettirecek bir çalışma olmaya aday. Yukarıda da belirtildiği gibi oyun her Pazar günü saat 15.00’de, Kadıköy Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda tiyatro severleri bekliyor olacak.

 

Haber: Arto ŞAHİN

Etiketler: Müjdat Gezen, Yaşar Ayvacı, Pınar Gordie, tiyatro, sanat Bir kız sevdim adı Eleni