Haber Detayı
2021-03-07 05:05
Twitter'da yeni dönem!
Twitter'da yeni dönem!

Sosyal medya kulvarının ağır toplarından Twitter, geçtiğimiz haftalar içinde Donald Trump'ın hesabını kapatmakla isminden hayli söz ettirmişti. Bununla birlikte Twitter platformdaki yenilikler ve değişiklikler de konuşuldu. Hikaye özelliği Fleets Twitter'a dahil edilmiş, Retweet de eski tasarımına geri dönmüştü. Şimdi ise Twitter 'Birdwatch' isimli yeni uygulamasını tanıttı.

Donald Trump'ın hesabını politikalarını ihlal ettiği gerekçesiyle kapatan sosyal medya platformu, şu sıralarda Birdwatch isimli son uygulamasıyla yeniden gündeme geldi.

 

 Alternatif bilgi paylaşımı 

Twitter'ın resmi blog sayfasından yapılan yazılı açıklamada, kullanıcıların paylaşımlardaki yanıltıcı bilgileri fark etmesine ve alternatif bilgi paylaşımı için not yazmalarına olanak tanıyan yeni bir program başlatıldığı belirtildi.

Deneme aşamasındaki Birdwatch'la ilgili "Yanlış bilgi içerdiğini düşündüğünüz paylaşıma not düşün." şeklinde bir ibarenin paylaşımlara ekleneceği, böylece diğer kullanıcılar için paylaşım hakkında uyarıda bulunabileceği ve konuyla ilgili alternatif bilgilerin eklenebileceği bir tasarım olarak geliştirildiği kaydedildi.

 

 Yardımımıza ihtiyaçları varmış? 

Yeni uygulama, yanlış bilgi içerdiği düşünülen bir paylaşım için düşülen notlar için üçüncü şahıslara puan verme imkanı da tanıyacak.

Twitter Support isimli kurumsal hesaptan yapılan duyuruda, şu ifadelere yer verildi: "Herkesi bu programa kaydolmaya ve katılmaya davet ediyoruz. Grup ne kadar geniş ve çeşitli olursa, yanlış bilgileri etkili bir şekilde değerlendirmede o kadar iyi olacaktır. Bu konuda yardımınıza ihtiyacımız var."

Etiketler: Twitter'da yeni dönem, twitter, sosyal medya, iletişim, teknoloji