Haber Detayı
2021-11-09 10:10
Gastronomide GTD Ukrayna dayanışması

Gastronomi Turizmi Derneği tarafından, Kültürlerarası iletişim köprüsü kurulması amaçlı kardeş Ukrayna Gastronomisi ve Türk Mutfakları etkinliği İstanbul’da gerç...

Gastronomide GTD Ukrayna dayanışması

Gastronomi Turizmi Derneği tarafından, Kültürlerarası iletişim köprüsü kurulması amaçlı kardeş Ukrayna Gastronomisi ve Türk Mutfakları etkinliği İstanbul’da gerçekleşti. Bu etkinlikte Ukrayna Turizm Bakanı Mariana Oleskiv gelen GTD misafirlerine kendi elleri ile Unesco sürecine giren Borş çorbası hazırladı. Dünyaca ünlü iki Ukrayna’lı şefin tarifleri ile hazırlanan bu özel çorbanın vücuda faydalarını ve korona savarlığını ise Ender Saraç aktardı.

 

 

GTD Başkanı Gürkan Boztepe’ye özel plaket

Bu nitelikli etkinliğe TC.Kültür Turizm Bakanlığı Turizm Geliştirme Ajansı Genel Müdürü Yalçın Lokmanhekim, TÜRSAB Gastronomi ihtisas Komitesi başkanı Ömer Kartın, TUROB yk üyesi Nuri Kalyoncu da katıldılar .

Ukrayna İstanbul büyükelçisi Vasil Bodnar konukları ile tek tek ilgilendi ve etkinlik organizatörü Gürkan Boztepe’ye Ukrayna’ya özgü el yapımı plaket hediye etti.

Mekan sponsoru olan ve mükemmel döner lezzetleri ile ev sahipliği yapan Dönerci Serkan Usta , misafirlere gastronomik deneyimler yaşattı.

Etiketler: Gastronomi Turizmi Derneği, GTD, Ukrayna Turizm Bakanı Mariana Oleskiv, gastronomi, Gürkan Boztepe, Dönerci Serkan