Haber Detayı
2021-11-11 10:18
Taraftar yasağı kalktı. Ancak…

Stadyumları tam kapasiteyle taraftarlara açan TFF, deplasman seyircisi için flaş bir karar aldı. Buna göre stadyumlara girişte kalkan kısıtlamalar yalnızca ev sahibi kulübün taraftar...

Taraftar yasağı kalktı. Ancak…

Stadyumları tam kapasiteyle taraftarlara açan TFF, deplasman seyircisi için flaş bir karar aldı. Buna göre stadyumlara girişte kalkan kısıtlamalar yalnızca ev sahibi kulübün taraftarları için geçerli olacak.

TFF'nin açıklamasında, "Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig, TFF 3. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası 2021 – 2022 Sezonu müsabakalarında stadyum seyirci kapasitesinin tamamı oranında ev sahibi takım seyircisi alınabilir. Müsabakalara misafir takım seyircisi alınmaz" denildi.

 

Milli ara dönüşü kapılar sonuna kadar açılıyor

Bilindiği gibi TFF, 9 Kasım tarihi itibariyle tüm profesyonel liglerde stadyum kapasitesinin yüzde 50'den yüzde 100'e çıkarılacağını duyurmuştu. Uygulama, Süper Lig'de milli ara dönüşü oynanacak 13. hafta maçları ile başlayacak.

 

Fenerbahçe taraftarı derbiye alınmayacak

Önümüzdeki hafta Galatasaray ile Fenerbahçe arasında derbi maça sahne olacak. Alınan son kararlar gereği Galatasaray taraftarları, Nef Stadyumu'nu tam kapasite ile doldurabilecek. Ancak Fenerbahçe taraftarları derbiyi statta izleyemeyecek. Dev mücadele 21 Kasım Pazar günü saat 19.00'da oynanacak.

Etiketler: futbol, spor, taraftar, tribün, seyirci