Haber Detayı
2021-11-16 20:47
Bir gelecek yaratma adına…

Xerox, Şirketin Sürdürülebilir Bir Gelecek Yaratma Bağlılığının Ödülü olarak, Galler Prensi’nin Terra Carta Mührüne layık görüldü.

Bir gelecek yaratma adına…

Xerox, Şirketin Sürdürülebilir Bir Gelecek Yaratma Bağlılığının Ödülü olarak, Galler Prensi’nin Terra Carta Mührüne layık görüldü.

Birleşik Krallık Galler Prensi Xerox'a, Sürdürülebilir Piyasalar İnisiyatifi (SMI) kapsamında gerçek anlamda sürdürülebilir pazarlar yaratmada emsallerine öncülük eden özel sektör şirketlerini ödüllendiren Terra Carta Mührünü takdim etti.

Sir Jony Ive tarafından tasarlanan Terra Carta Mührü, Doğa, İnsan ve Gezegen için bir kurtarma planı olan Terra Carta'nın vizyonunu ve tutkusunu temsil ediyor.

Xerox Holdings Corporation (NASDAQ: XRX) bugün Terra Carta Mührüne layık görüldü.  İlk kez verilen 2021 Terra Carta Mührü, inovasyona yön veren ve gerçek anlamda sürdürülebilir pazarlar yaratmaya olan bağlılıklarını gösteren ve Ocak 2021'de başlatılan Doğa, İnsan ve Gezegen için Terra Carta kurtarma planının hedeflerine uyum sağlayan küresel şirketleri ödüllendirmek için veriliyor.

 

Çocuklarımız ve torunlarımız için…

Birleşik Krallık Galler Prensi Charles "Terra Carta Mührü, sürdürülebilir bir gelecek için ciddi bağlılık gösteren ve işinin merkezine doğa, insan ve gezegeni koyan kurumları ödüllendirmektedir.  Çocuklarımız ve torunlarımız için gezegeni korumak istiyorsak, hepimiz bazı değişiklikler yapmak zorundayız ve bu şirketler, hepimiz için bunu daha kolay hale getirmeyi taahhüt ediyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

Terra Carta Mührü, sektörlerinde lider konumda bulunan ve 2050 veya daha erken bir tarihte net sıfır hedefine ulaşmak için küresel olarak tanınan, bilimsel ölçütlerle desteklenen, geçişe ilişkin inandırıcı yol haritalarına sahip şirketleri ödüllendirmek amacıyla veriliyor.

 

 

CEO John Visentin: “Onur duyuyoruz”

Xerox Başkan Yardımcısı ve CEO'su John Visentin, “Ekselanslarına Terra Carta Mührünün açılışına öncülük ettiği için teşekkür etmek istiyoruz ve bu ödülü almaktan onur duyuyoruz. Xerox'ta uzun zamandır bizimki gibi işletmelerin herkes için daha parlak bir gelecek yaratırken gezegenin sağlığını korumada kritik bir rol oynadığına inanıyoruz. 2040 yılına kadar net sıfır hedefine ulaşmak için bir yol haritasına sahip olarak bağlılığımız Terra Carta'nın gerekliliklerinin üstüne çıkıyor. Sürdürülebilir inovasyona öncülük etmekten gurur duyuyoruz. Bu şekilde davranarak dünyanın en büyük zorluklarından bazılarının çözülmesine yardımcı oluyoruz.” dedi.

 

Net sıfır hedefi…

İklim değişikliğinin günümüzün belirleyici sorunlarından biri olmasıyla birlikte, Xerox, 2021 yılı Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu’nda belirtildiği üzere, bu yıl net sıfır hedefini 10 yıllık olarak 2040'a kadar hızlandırdı.

Rapor, Xerox'un net sıfıra yönelik yol haritasını ilk kez yayınladığını gösteriyor. Yol haritası, çevreye duyarlı ürünler ve temiz teknolojiler tasarlamanın yanı sıra özellikle süreçlerin ve enerji verimliliğinin iyileştirilmesine odaklanıyor.

Xerox, 2021 yılı KSS raporunu Küresel Raporlama İnisiyatifi (GRI) standartlarına ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına (SDG'ler) göre hazırladı.

Etiketler: Xerox, Birleşik Krallık Galler Prensi, Terra Carta Mührü, John Visentin