Haber Detayı
2021-12-13 20:12
Marmara Fen Bilimleri Merkezi

İstanbul’un Anadolu Yakası’nın yükselen yıldızı Ataşehir, kendi kulvarında farklı bir profil içeren niteliklere sahip bir eğitim destek kurumuna kavuştu.

Marmara Fen Bilimleri Merkezi

İstanbul’un Anadolu Yakası’nın yükselen yıldızı Ataşehir, kendi kulvarında farklı bir profil içeren niteliklere sahip bir eğitim destek kurumuna kavuştu.

Emsallerinin ötesinde detaylarla, farklılığını ortaya koyan ve hedefini yeni nesil eğitim özellikleriyle bezeyen ‘Marmara Fen Bilimleri Merkezi’ geleceğin eğitim trendlerini bugünden öğrencilerine sunuyor.

Geçtiğimiz gün eğitim kurumunda kahvaltılı bir basın toplantısı gerçekleştiren Marmara Fen Bilimleri Merkezi kurucusu Mehmet Erdoğan, eğitimin dünde olduğu gibi, bugün ve yarınlarda da toplumların en güçlü etkeni olacağını söyledi.

 

 

 

Referans bir kurum…

Bu noktada Marmara Fen Bilimleri Merkezi’nin misyon ve vizyonuyla eğitim sektörünün referans kurumu olacağına vurgu yapan Mehmet Erdoğan, “Eğitim kurumları öğrencilerin ikinci evi, öğretmenler de anne ve babaları gibi olmalıdır. Öğrenciye kol kanat germek öncelikli görevimizdir” dedi.

Bir grup başarılı öğretmen tarafında kurulan yeni nesil kurs merkezi Marmara Fen Bilimleri Merkezi’nin özgün konsepti basına tanıtıldı. Diğer eğitim kurumlarından farklı şekilde dizayn edilen ve kuruluş prosedürünün ardından faaliyete başlayan kurum kendisine farklı hedefler seçti.

 

 

Bursluluk sınavına yüksek katılım bekleniyor

Yüzde 100 burs imkânı da verecek olan Marmara Fen Bilimleri Merkezi 25-26 Aralık tarihleri arasında saat 10-13-16 saatleri arasında bursluluk sınavı düzenleyecek. Bu sınav ile birçok öğrencinin idealleri gerçekleşecek ve ciddi eğitim olanakları ortaya çıkacak. Bu nedenle Marmara Fen Bilimleri Merkezi’nin düzenleyeceği ‘Bursluluk Sınavı’na katılımın yüksek olması bekleniyor. Düzenlenecek Bursluluk sınavı için 0216 492 34 34 - 0216 492 34 24 - 0216 492 34 32 nolu telefonlardan bilgi alınabileceği, ya da İçerenköy Mah. Kurtuluş Cad. No:10/A Ataşehir - İSTANBUL adresine başvurulabileceği açıklandı.

 

 

Hedef faydalı bireyler yetiştirmek

Marmara Fen Bilimleri Merkezi kurucusu Mehmet Erdoğan Yeni Nesil Eğitim kavramını ise şu sözlerle tanımladı; “Ben ve ortaklarım Ayten Gündelik, Salih Kösen kendimize hedef olarak, topluma ve ekonomiye faydalı bireyler yetişmesine destek vermeyi seçtik. Kurumumuzu inşa ederken, mobilyalarımız seçerken, kütüphanemizi oluştururken, dahası öğretmen kadromuzu seçerken tüm bu kriterleri dikkate aldık. Sevindirici olan durum ise, bölge insanının bizi kucaklayıp çocuklarını emanet etmesidir. Kısa sürede çok sayıda öğrencimiz oldu“ dedi.

 

 

Faaliyet alanları

2-4-6-8 öğrencilik sınıflarda eğitim veren Marmara Fen Bilimleri Merkezinin faaliyet gösterdiği alanlar şu başlıklar altında toplanıyor.

 

TYT-AYT hazırlık

12. sınıflar ve mezunlara tüm konular baştan işlenerek sınava hazırlık programı uygulanır. Bu program sınav takvimi dikkate alınarak özel hazırlanmaktadır. Öğrenciler için YKS’de alınan sonuçlar öğrencilerin geleceğiniz etkilediği için son derece önemlidir. Öğrencilerin akademik anlamda eksikleri yapılan çalışmalar ile hesaplanarak eksik olduğu konular üzerine çalışmalar yapılır. Marmara Fen Bilimleri Merkezi’nin hedefleri arasında ilk olarak rehberlik ve koçluk eğitimi sistemi yer alıyor. Marmara Fen Bilimleri Merkezi öğretmenleri, öğrenciler için uygulanan birebir takip programı ile başarıyı garanti altına almayı hedefliyorlar.

Yeni Nesil Eğitim veren Marmara Fen Bilimleri Merkezi kuruluş aşamasında kendisine şu ilkeleri belirledi.

 

LGS hazırlık

İyi bir Üniversite’nin iyi bir liseden geçtiğini önemseyen kurs merkezimiz öğrencileri en iyi liselere yerleştirmeyi kendine bir yol edinmiştir. Bu anlamda hazırlanan akademik program ile öğrenciler sınava hazırlanır.

Ergenlik dönemindeki öğrencilerimiz için özel bir rehberlik ve danışmanlık uygulanır. Birebir koçluk sistemi ile öğrencinin seviyesine göre özel program yapılır.

 

Okula destek grupları

Öğrencilerin hem sınav gruplarına gelene kadar geçen süreci sağlıklı yürütmek hem de okula destek anlamında kursumuzda çalışmalar yapılmaktadır. Bu program ile okul sınavlarında başarılarının arttırılması yanında konuları tam öğrenmeleri sağlanır.

 

Özel ders grupları

Bu alanda öğrencilere eksik oldukları konular ve dersler için özel gruplar hazırlanarak eğitimler verilir.

Etiketler: Marmara Fen Bilimleri Merkezi, Mehmet Erdoğan, eğitim, burs, yeni nesil eğitim