Haber Detayı
2021-12-19 16:27
ABP İzmir’den mesaj var…

Geçtiğimiz gün gerçekleşen Bornova ve Buca ilçe kongreleri ve aynı gün İzmir Kınık’taki kömür madeninde yaşanan metan gazı patlaması sonrası, Adalet Birlik Partisi ...

ABP İzmir’den mesaj var…

Geçtiğimiz gün gerçekleşen Bornova ve Buca ilçe kongreleri ve aynı gün İzmir Kınık’taki kömür madeninde yaşanan metan gazı patlaması sonrası, Adalet Birlik Partisi (ABP) İzmir İl Başkanı Nilgün Pal bir basın açıklaması yaptı.

Ege’nin gözdesi, Türkiye’nin incisi İzmir’in Bornova ve Buca ilçe kongrelerini tamamlamaktan duyduğu mutluluğu, oluşan maden kazası nedeniyle yaşayamadıklarını belirten ABP İzmir İl Başkanı Nigün Pal şunları söyledi;

“Attığı her adım ve ürettiği politikalarla, Türk siyaset yaşamının yükselen yıldızı ve şerefle yürüttüğüm Adalet Birlik Partisi’nin İzmir İl Başkanlığı görevimin önemli bir aşaması olan Bornova ve Buca ilçe kongrelerimizi tamamlamış olmanın gurur ve huzuruyla birlikte aynı gün, yani 18 Aralık 2021 Cumartesi akşamı İzmir’imizin tarihi özellikleriyle öne çıkan yöresi Kınık’ta bir kömür madeninde oluşan metan gazı patlamasıyla da, adeta kahrolduk. Tek tesellimiz, kırkın üzerinde yaralımız olmasına karşın, can kaybı yaşanmamış olmasıdır.Buradan, tüm hemşehrilerimiz ve ulusumuza geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum.

Bu arada İzmir il teşkilatımız tarafından oluşturulan bir heyetle olay yerinde hazır bulunduğumuzu ve tüm gelişmeleri, Adalet Birlik Partisi Genel Merkezi ve Genel Başkanımız İrfan Uzun’la paylaştığımızın da altını çizmek isterim.

Ayrıca, ilçe kongrelerimize bizzat gelerek bizleri onurlandıran Genel Başkanımız İrfan Uzun başta olmak üzere,  Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Bilal Yalçın, Genel Başkan Yardımcısı Necla Piliçci, Genel Başkan Yardımcısı Bilal Bektaş, Genel Başkan Yardımcısı Volkan Taşkıran, İstanbul İl Başkanı Mustafa Şükür Aycı, İstanbul Bahçelievler İlçe Başkanı Erhan Piliçci ile, İzmir İl Yönetim Kurulu Üyelerimiz, il teşkilatı üyelerimiz, partimize gönül veren tüm konukları ve pek tabi ki siz değerli basın mensuplarına ayrı, ayrı teşekkürü bir borç biliyorum.

Kongremiz sonucunda belirlenen sonuç doğrultusunda göreve gelen Bornova İlçe Başkanı Servet Keleş ve Buca İlçe Başkanı Burak Güncü’ye de çıktıkları yolda sonsuz başarılar diliyorum. Allah utandırmasın…”                      

Adalet Birlik Partisi İzmir İl Başkanı Nilgün Pal

 

 ABP İzmir İlçe Kongresi'nden objektiflere yansıyan kareler 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: Adalet Birlik Partisi, İrfan Uzun, gündem, siyaset, politika, İzmir, ABP İzmir İl Başkanı Nilgün Pal