Haber Detayı
2021-12-23 17:58
Nurhan ablamızı kaybettik!..

Hemen her gün, mesleğimizin çatı örgütü Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) mahreçli ölüm b...

Nurhan ablamızı kaybettik!..

Hemen her gün, mesleğimizin çatı örgütü Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) mahreçli ölüm bildirimlerine bir yenisi daha eklendi bugün. Tabi her zamanki gibi yüreğimizi derinden yakarak...

Ülkemizin en büyük meslek kuruluşu olan TGC kaynaklı SMS mesajında, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto’nun eşi, sürekli basın kartı sahibi değerli meslek büyüğümüz Nurhan Olcayto’yu yitirdiğimiz belirtilmişti.

Cemiyetimiz yönetim kurulu olarak, “Değerli üyemiz ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanımız Turgay Olcayto'nun eşi Nurhan Olcayto’yu kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Mesleğimize uzun yıllar başarıyla hizmet veren Nurhan Olcayto’nun ailesinin, dostlarının ve meslektaşlarının acısını paylaşıyoruz. Ailesine ve sevenlerine, başsağlığı ve sabır diliyoruz” mesajıyla taziyede bulunup, Nurhan ablamızın Nakkaştepe Mezarlığından defnedildiğini duyurdu.

 

Acılarını paylaşıyoruz

Biz habermasasi.com ailesi olarak, her anlamıyla örnek alınacak bir anne, vefalı bir eş ve biz gazeteciler için de saygıdeğer bir meslek büyüğü konumundaki Nurhan Olcayto ablamıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Başta 50 yılı aşkın sürelik hayat arkadaşı değerli başkanımız Turgay Olcayto ağabeyimiz, iki evladı ve iki torunu olmak üzere, tüm kederli ailesine ise sabır diliyor, acılarını paylaşıyoruz.

 

 

Nurhan Olcayto’ya dair…

1943 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ön lisans mezunuydu. Mesleğe 1971 yılında TRT İstanbul Radyosu Program Bölümü’nde başladı. Mesleğini program yapımcısı (prodüktör) olarak sürdürdü. Tam bir klasik müzik tutkunu olan Olcayto, bu kulvarda çok önemli programlara imza attı. Sürekli Basın Kartı sahibi olan Nurhan Olcayto, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ile evli, iki çocuk annesi ve tam bir hayvan severdi.

50 yılı aşan evliliklerinde eşi Turgay Olcayto ile birlikte, ve çoğunlukla direksiyonunda kendi oturduğu arabalarıyla neredeyse tüm Avrupa’yı gezip, önemli anılar biriktirme şansı buldu. Mesleki anlamdaki özelliklerine ek olarak, gerçek anlamda bir fotoğraf tutkunuydu.

Etiketler: