Haber Detayı
2022-01-09 15:07
Umut dolu bir yıl olsun…

Merhaba, hayli tatsız olaylarla birlikte güle güle dediğimiz ve de doğrusunu söylemek gerekirse hafızalarımızdan silmek istediğimiz bir yılı, 2021’i hep birlikte uğurladık.

Umut dolu bir yıl olsun…

Merhaba, hayli tatsız olaylarla birlikte güle güle dediğimiz ve de doğrusunu söylemek gerekirse hafızalarımızdan silmek istediğimiz bir yılı, 2021’i hep birlikte uğurladık.

Alışılageldiği üzere, “Hoşgeldin 2022” diye söze başlarken, Geride bıraktığımız yılda da, onca olumsuzluğun arasında kültür ve sanat adına güzel adımlar atıldı, açılışlar da gerçekleşti.

İstanbul Resim ve Heykel Müzesi, Atatürk Kültür Merkezi (AKM), Beykoz Cam ve Billur Müzesi sanatseverlerin bir nebze de olsa nefes almasını sağladı.

2021’de sinema sektöründe de güzel çalışmalara imza atıldı.

 

 

Yeni yılın ilk haftasında İran Sineması’nın Dünyaca Ünlü Yönetmeni Ashgar Farhadi’nin son filmi , ‘A HERO – KAHRAMAN’ vizyona girdi.

‘Bir ayrılık filmi’nin Oscar ödüllü yönetmeni olan Asghar Farhadi, yine çok kuvvetli bir hikayeyle dönüş yapmış. Bu yılki Cannes Film Festivali’nde jüri büyük ödülüne layık görülen A HERO flmi Oscar ödüllerinde de adından söz ettireceğe benziyor.

Filmin, hayli çarpıcı olan öyküsü çok kısa olarak şöyle. Hikayenin kahramanı olan Rahim ödeyemediği bir borç nedeniyle hapse düşer. Aldığı iki günlük özel izin sayesinde alacaklısı Bahram’a gidip borcunu taksitle ödemeyi teklif eder ve şikâyetini geri çekmesi için ikna etmektir. Fakat Bahram bu teklifi kabul etmez ve Rahim’in planı suya düşer. Bu durumda hikaye de çok farklı noktalara evrilir ve işin seyri değişir.

Başrolündeki Amir Jadidi ve tüm kadronun hayli başarılı performanslarıyla 128’ dakika süren Kahraman filmi, haftanın en iyi seyirliklerinden diyor ve 2022 yılının ülkemiz başta olmak üzere, tüm dünyaya sağlık, huzur ve barış getirmesini diliyorum. Umut dolu bir yıl olsun inşallah…

Bir başka yazıda buluşmak üzere.

Hoşçakalın…

 

Etiketler: Arto Şahinoğlu, habermasasi.com, kültür sanat, Kahraman filmi, A Hero, Asghar Farhadi, İran sineması