Haber Detayı
2022-01-17 10:34
Arabasına çuvallarla para ödedi!..

Çin’in Shandong eyaletinde bulunan bir otomobil satış mağazasında ilginç bir olay yaşandı. Otomobil satın almak isteyen ve soyadı Guo olan kişi, ödemeyi nakit para ile yapmak istediğini ...

Arabasına çuvallarla para ödedi!..

Çin’in Shandong eyaletinde bulunan bir otomobil satış mağazasında ilginç bir olay yaşandı. Otomobil satın almak isteyen ve soyadı Guo olan kişi, ödemeyi nakit para ile yapmak istediğini söyledi. Ancak ödeyeceği para banknot değil, bozuk paraydı. Ve ödemeyi yapmak için, mağazanın önüne 170 adet bozuk para dolu torba taşıyan bir kamyonet getirtti. Kamyonetin içindeki torbalarda 497 bin 550 bin yuan vardı. Yerel bir çiçekçi dükkanının sahibi olan alıcı, yeni jant setini satın almak için bir Toyota bayisine 100 binden fazla madeni para ve bir karton banknot getirdi.  Bu durum karşısında satıcılar, büyük bir şok yaşadı.

 

 

Bütün bir gün sürdü…

Satış mağazasında bulunan herkesin şaşkın bakışları altında 170 adet bozuk para dolu torba mağazanın önüne boşaltıldı. Mağaza görevlileri, bozuk paraları saymak için bütün bir günü harcadı. Guo, Çin’de bu yöntemi deneyen ilk kişi değil. Geçen yıl da Jiangsu’da bir erkek, karısını etkilemek için iki araba için depozito olarak 200 bin yuandan fazla ödemeyi bozuk parayla yapmıştı. 2014 yılında ise bir başka kişi beş ton madeni parayla ödeme yapmaya çalıştı ancak daha sonra kredi kartını kullanmaya karar verdi.

Etiketler: araba, çin, otomotiv, yaşam, bozuk para, Shandong, çuvalla par