Haber Detayı
2022-02-24 16:33
Bir 'Çınar' devrildi...

İş dünyasının sevilen simalarından, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Sarbak Metal Yönetim Kurulu Başkanı hayırsever iş insanı Andon Arakelyan yaşamını...

Bir 'Çınar' devrildi...

İş dünyasının sevilen simalarından, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Sarbak Metal Yönetim Kurulu Başkanı hayırsever iş insanı Andon Arakelyan yaşamını yitirdi. Arakelyan’ın vefatı, iş dünyasını, ailesini, sevenlerini ve çalışanlarını yasa boğdu.

Hayırsever kişiliğiyle bilinen ve geçtiğimiz yıl yaptırdığı Sarbak Metal Cumhuriyet Anadolu Lisesi’ni Türk eğitimi ve Çerkezköy’e kazandıran 81 yaşındaki Andon Arakelyan, yakalandığı Coronavirüs (Covid-19) nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı.

 

 

Cumartesi günü defnedilecek

Yüzlerce kişiye iş imkânı sağlayan ve hayırsever kişiliğiyle tanınan Arakelyan’ın vefatı, iş dünyasını, ailesini, yakınlarını, sevenlerini ve çalışanlarını büyük üzüntüye boğdu.

Arakelyan, 26 Şubat Cumartesi günü Taksim Surp Hovhan Vosgeperan Katolik Kilisesi’nde yapılacak törenin ardından Şişli Ermeni Katolik Mezarlığında defnedilecek. 

 

 

Andon ARAKELYAN kimdir?

Sarbak Vakfı Kurucu Başkanı ve Mütevelli Heyet Başkanı da olan iş insanı Andon Arakelyan, sağlığında kendisini şu sözlerle tanıtmıştı; “1941 İstanbul Doğumluyum. 1953 yılında iş hayatıma muslukçu çırağı olarak başladım. 1960 yılında musluk ve vana imalatı işine başladım, 1964 yılında musluk ve vana imalatını tasfiye edip imalatçılara pirinç malzeme ve ara mamul satışına devam ettim. 1973-1976 yılları arasında pirinç çubuk imalatı temelini oluşturdum. 1976 yılında Hadımköy’de Sarbak Metal Ticari ve Sanayi Anonim Şirketi’ni kurdum. 2002 Yılında Fabrikayı Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesin'e taşıdım. Bu taşınma teknolojimizi yenileme ve kurumsallaşma adına ilk adımlarımıza vesile oldu. Şu an son teknolojik makinalarla donatılmış modern bir fabrika olduk. Hiçbir zaman bahanelerin ardına sığınmadan, daima doğru ve gerçeklerle öncellikli hedeflerime ulaşmaya çalıştım ve sınıf farkı gözetmedim. Her zaman bir olduk, önce insan dedik. Dertlerimiz ve sıkıntılarımız Sarbak Metal ailesinin içinde çare buldu.”

Etiketler: Andon Arakelyan, vefat, iş dünyası, ekonomi