Haber Detayı
2022-03-02 08:27
Royal Halı hedef büyüttü...

Ülkemizin önde gelen halı üreticisi Royal Halı, 3 milyon metrekare halı satışıylabu yıl cirosunu yüzde 40 artıracak. Pandemi nedeniyle evde daha çok zaman geçiren insanların hal...

Royal Halı hedef büyüttü...

Ülkemizin önde gelen halı üreticisi Royal Halı, 3 milyon metrekare halı satışıylabu yıl cirosunu yüzde 40 artıracak. Pandemi nedeniyle evde daha çok zaman geçiren insanların halılarını yenileme ihtiyacı hissetmeleri, Royal Halı’nın satışlarına olumlu biçimde yansıdı.

Royal Halı Genel Müdürü Tansel Tula, bu yılki hedeflerini yükselttiklerini belirterek, “Geçen yıl 2 milyon metrekare olan satışımızı bu yıl üç milyon metrekareye çıkararak ciromuzu yüzde 40 artırmak istiyoruz” dedi

Türkiye’nin lider halı üreticilerinden Royal Halı, yenilikçi yapısı, Ar-Ge’ye yaptığı yatırımlar, ilham veren çalışmalar, genç ve dinamik kadrosuyla Türkiye’de halı sektörüne yön vermeye devam ediyor. Royal Halı, 2022 yılı hedeflerini anlatmak ve yeni koleksiyonunu tanıtmak için markanın yeni yüzü Ebru Yaşar’ında katılımıyla bir basın toplantısı düzenledi.

Yapılan toplantıda Royal Halı Genel Müdürü Tansel Tula, yaklaşık 2 yıldır tüm dünyada etkisini sürdüren pandeminin halıcılık sektörünü olumlu etkilediğinin altını çizdi.

 

 

Yüzde 40 artış öngörülüyor

Tansel Tula, Evlerinde daha çok zaman geçirmek zorunda kalan insanların halılarını yenileme ihtiyacı hissettiklerine vurgu yaparak, “Bu durum Royal’ın imalat, satış ve ihracat rakamlarına olumlu anlamda yansıdı. Biz de 2022 yılı hedeflerimizi daha da yükselttik. Bu yıl ciromuzu yüzde kırk artırmak istiyoruz” dedi.

Geçen yıl 2 milyon metrekare halı sattıklarını ve e-ticarette yaptıkları atılım sayesinde ciroya yaklaşık 2.4 milyon TL’lik ekstra katkı sağladıklarını belirten Tula sözlerini şöyle sürdürdü; “2022 yılı için hedeflediğimiz üretim rakamları beklentilerimizin üstünde seyrediyor. Yılın geri kalanında ise bu yukarı doğru ivmenin devam edeceğini düşünüyoruz. Geçen yıl 2 milyon metrekare halı ve 16.5 bin ton iplik satışı gerçekleşti.Halı satışımızı yüzde 50 artışla 3 milyon metrekareye, iplik satışımızı ise 18 bin tona çıkarmak istiyoruz.”

 

Otuz civarında ülkeye ihracat

Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, ABD, Çin, Fas, Türkmenistan, Romanya, Ukrayna gibi dünyanın farklı noktalarındaki otuza yakın ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Tula, sözlerine devamla; “Bu sayıyı daha da artırmaya çalışıyoruz. Geçen yıl bütçe hedeflerimizi yüzde 91 ortalama oranla tutturduk. Bu yıl da şirketimizin toplam satışlarını en az yüzde 40 büyütmeyi hedefliyoruz.İnovasyon çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Halı konusunda uzmanlaşmış, deneyimli, Ar-Ge ve tasarım ekibimiz ile her yıl gerek yurtiçi gerekse yurt dışındaki mobilya ve ev dekorasyon modası yönelimlerinin nabzını tutarak model yelpazesini şekillendiriyoruz.”

 

Şarkısının yeni hali dillere düşecek

Royal Halı’nın yeni reklam yüzü Ebru Yaşar, ilk kez bir markanın reklam yüzü olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Sektöründe öncü bir markanın reklam kampanyasında olmaktan duyduğu mutluğu dile getiren deneyimli sanatçı, “Bu kampanyanın içinde olmak çok özel ve de güzel bir şey. 1 Mart’tan itibaren şarkımı hayranlarım için “Gel de Serme” sözleriyle seslendireceğim. Çok keyifli bir işbirliği oldu. Şarkım ve ben marka ile âdeta bütünleştik. Royal Halı’nın, renkleri ve dokularıyla doğadan esinlenerek hazırladığı modelleriyle aramda güçlü bir bağ oluştu. “Gel de Sevme” adlı parçamı yeni haliyle seslendirmekten büyük keyif aldım. Umarım sevenlerim de benimle aynı duyguları paylaşırlar. Çünkü şarkımın yeni halinin çok beğenileceğinden ve dillere düşeceğinden eminim.”

 

 

Nefes kesen bir koleksiyon

Ebru Yaşar’dan sonra yeniden söz alan Royal Halı Genel Müdürü Tansel Tula, Royal Halı’nın yeni koleksiyonu hakkında da bilgi verdi. Tula, “Yeni koleksiyonumuz doğadan aldığı ilhamla, renk ve tasarımlarıyla nefes kesiyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da tasarladığımız modeller, kullandığımız çizgiler ve çağı yakalayan halı ve desen tasarımları ile sektörümüze yön verici bir rol almaya devam ediyoruz. Yeni hazırladığımız koleksiyonlarımızda doğanın yeniden uyandığı dönemdeki renklerden rahatlatıcı etki veren mavi tonlara, ilhamın doruklara çıktığı pastel renklerden gökyüzünün tüm tonlarına varana kadar tüm renk skalasını tasarımlarda harika bir uyum içinde kullanıyoruz. Bu şekilde mekanlarda dinlendirici, sakinleştirici, enerji ve huzur veren atmosferler oluşturmayı hedeflerken tasarımlarımızı amorf formlar, soyut desenler,  geometrik ve etnik formları kullanarak, bir sanat eseri gibi algıları üzerine çeken halı modellerinden oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Türkiye’nin en geniş bayi ağına sahip

Türkiye halı sektöründe lider firmaların en başında yer alan Royal Halı, sahip olduğu diğer halı markaları Pierre Cardin Halı, Atlas Halı ve Studio Halı ile birlikte, Türkiye genelinde 500’e yakın showroom ve satış noktası ile sektöründe ülkenin en geniş bayi ağına sahip firma unvanını da elinde bulunduruyor. Şirket, 4 Ocak 2022 tarihinde ülkemize en çok katma değer sağlayan kuruluşlara verilen KENDEKS Ödülü’nün de sahibi oldu.

 

Etiketler: Royal Halı, ekonomi, halıcılık sektörü, Genel Müdür Tansel Tula, Ebru Yaşar