Haber Detayı
2022-03-16 09:05
Sağlıkta geleceğin mimarları buluştu...

Pandemi sonrası oluşan yeni dünyanın en yeni teknolojilerinin ve sağlıkta teknoloji yatırımlarının ele alındığı 3. HTLS -Sağlık Teknolojileri Liderler Zirvesi’nde, “Sağlıkta Geleceğin Mimarları ...

Sağlıkta geleceğin mimarları buluştu...

Pandemi sonrası oluşan yeni dünyanın en yeni teknolojilerinin ve sağlıkta teknoloji yatırımlarının ele alındığı 3. HTLS -Sağlık Teknolojileri Liderler Zirvesi’nde, “Sağlıkta Geleceğin Mimarları – Kişiselleştirilmiş Tıp” başlığı altında, sektörün öncü şirketleri ve liderlerini bir araya getirdi. Zirvenin açılış konuşmasını yapan Marlin Plus Sağlık ve Teknoloji Kurucu Başkanı Göksenin Aydın; “Sağlık teknolojileri alanı, son dönemde tüm dünyanın yeni lider sektörü haline geldi”dedi.

 

 

Sadece hayal edebiliyoruz

Zirvenin açılışında yer alan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu konuşmasında E-Nabız sistemine değinerek şunları söyledi: “E-Nabız sistemi, dünyada bu kadar büyük bir nüfusa ilk kez uygulanan bir sağlık portalı. Sağlık teknolojilerinde bizlerin görevi bizden sonraki nesillere altyapıyı hazırlamak, sistemleri kurup onları yönlendirmek. Bu yönüyle biz aslında sağlık teknolojileri alanınının öncüleriyiz, bizden sonraki nesiller ise liderleri olacak. Gelecekte kişiselleştirilmiş tıp, çok daha farklı bir noktaya gelecek. Biz ise şimdi gideceği yönü sadece hayal edebiliyoruz” diye konuştu.

 

 

Pek çok projeye imza atıldı

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Health Technologies Leaders Summit (HTLS) – Sağlık Teknolojileri Liderler Zirvesi’, Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleştirildi. Sağlık sektöründe inovasyon ve mükemmelliğe adanmış pek çok projeye imza atan Marlin Plus Sağlık ve Teknoloji’nin organizasyonuyla ilki 2018 yılında düzenlenen HTLS’de, bu yıl yine sektörün her alanından temsilciler hazır bulundu.

Etiketler: