Haber Detayı
2022-03-26 10:48
Telegram’dan yeni güncelleme…

Son dönemde gittikçe popülerliğini artıran Telegram, yeni özellikleriyle kullanıcılarına yeni deneyimler sunmayı hedefliyor. Yeni bir güncelleme paylaşan Telegram bir dizi iyileştirmel...

Telegram’dan yeni güncelleme…

Son dönemde gittikçe popülerliğini artıran Telegram, yeni özellikleriyle kullanıcılarına yeni deneyimler sunmayı hedefliyor. Yeni bir güncelleme paylaşan Telegram bir dizi iyileştirmeler sundu. Android için yeniden tasarlanmış arayüz, medya albümleri ve yeni telefon numarası bağlantıları geldi.

Telegram, yeni güncellemesiyle Android uygulaması için yeniden tasarlanmış arayüz, medya albümleri için bir ön izleme gibi birçok yeniliği kullanıcılarının beğenilerine sunuyor. Bu yeniliklerden en çok dikkat çekeni ise yeni telefon numarası bağlantıları oldu.

 

Kullanıcının seçimine bağlı

Telegram’da başkalarının sizi telefon numaranız olmadan bulması için bulunan t.me/kullanıcı adı bağlantısı kullanılıyordu. Yeni güncellemede bu özelliğe bir kolaylık getirildi. Bundan sonra başlatılan sohbette telefon numaranıza doğrudan bir t.me bağlantısı paylaşmanıza izin verilecek. Tabi bu gizlilik ilkesi olarak kullanıcının seçimine bağlı.

 

İndirilenler sekmesine gitmek yeterli

Telegram, yeni bir özellik olarak İndirme Yöneticisi sunmaya başladı. Yeni güncelleme ile  dosyalar aktif kullanımda indirilirken arama çubuğunda artık yeni bir simge görünecek. İndirilen dosya üzerinde görüntülemek, duraklatmak, devam ettirmek gibi işlemler yapabilmek için Arama’daki “İndirilenler” sekmesine gitmek yeterli olacak.

Ayrıca birden çok fotoğraf veya video gönderirken artık medya albümünün bir ön izlemesini görüntülenebilecek ve göndermeden önce öğeleri yeniden düzenlenebilecek. Ayrıca, Android için bir dizi yeni görünüm getirildi. Son güncelleme ile “Gece Modu” aktif hale getirildi. Son olarak yeni sürümle beraber uygulamaya canlı yayın desteği de getirildi.

Etiketler: Telegram, teknoloji, dijital, sosyal medya