Haber Detayı
2022-03-23 10:23
GT NEO 3 bugün görücüye çıkıyor...

Realme’nin, piyasaya çıkışı haftalar önce açıklanan yeni akıllı telefon modeli GT NEO 3 potansiyel müşterilerine kesin bir randevu tarihi verdi. Dünyanın en hızlı büyü...

GT NEO 3 bugün görücüye çıkıyor...

Realme’nin, piyasaya çıkışı haftalar önce açıklanan yeni akıllı telefon modeli GT NEO 3 potansiyel müşterilerine kesin bir randevu tarihi verdi. Dünyanın en hızlı büyüyen markasının yeni ürünü bugün Çin’de  görücüye çıkıyor.

GT NEO 3 modelinin bu kadar heyecanla beklenmesinin nedeni, bu modelin dünyada en kısa sürede şarj edilebilir akıllı telefon olması. Adı geçen model bu özel olanağa, ait olduğu Realme markası tarafından ortaya konan yepyeni bir 150 Wattlık şarj teknolojisi sayesinde sahip olacak.

 

Rekorlara imza atacak

Aslında Realme’nin yeni aygıtı daha piyasaya sürülmeden bazı rekorlara imza atmaya hazırlanıyor. Bunlardan en önemlisi, şarj edilmek için gereken süreye ilişkin. MWC 2022 sırasında henüz tanıtılmış olan UltraDart Charging Architecture (UDCA) sistemi sayesinde Realme GT NEO 3 yakında dünyanın en çabuk şarj edilen akıllı telefonu olarak satışa sunulacak.

 

Beş dakikada yarı yarıya doluyor

UDCA, 100 ila 200 Wattlık UltraDart Charging aracılığıyla işleyen yeni bir yükleme/şarj platformu ve bağlandığı akıllı telefonlara 5 dakika içinde yarı yarıya dolma olanağı sağlar. Şimdilik sadece GT NEO 3 modelinde bulunan bu özelliği daha da çarpıcı kılmak isteyen Realme, söz konusu telefon için de en hızlı yarış arabalarına benzeyen bir dizayn seçmiş bulunuyor.

Öte yandan, Realme GT NEO 3 modelini öne çıkaran özelliklerden bir diğeri de donanmış olduğu çip tipinden kaynaklanıyor. Bu çip, birçok Android cep telefonu üreticilerinin aksine, son derece yüksek performansa sahip.

Etiketler: akıllı telefon, GT NEO 3, Realme, cep telefonu, teknoloji