Haber Detayı
2022-05-02 11:18
Biden’dan bayram tebriği…

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden ve eşi Jill Biden, Beyaz Saray’da Ramazan Bayramı vesilesiyle bir kutlama etkinliğine ev sahipliği yaptı. Biden resepsiyondaki konuşmasında, Müslüman Amerikalıların &uum...

Biden’dan bayram tebriği…

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden ve eşi Jill Biden, Beyaz Saray’da Ramazan Bayramı vesilesiyle bir kutlama etkinliğine ev sahipliği yaptı. Biden resepsiyondaki konuşmasında, Müslüman Amerikalıların ülkeye her alanda sağladığı güçlü katkıları övdü.

Salonu dolduran ABD’deki Müslüman toplumunun temsilcilerine hitaben konuşan Biden, Beyaz Saray’daki bu geleneksel kutlamayı tekrar başlatacağının sözünü verdiğini hatırlattı ve geçen yıl pandemi nedeniyle çevrimiçi düzenlenen kutlamadan sonra bu yıl tekrar yüz yüze biraraya gelebilmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

 

 

Yalnızca ABD’de değil, tüm dünyada…

Biden, ABD’deki Müslümanların Corona virüsü aşısı geliştirme dahil gerek salgına ilk müdahale gerekse virüsle ilgili bilimsel çalışmalara önemli katkılarda bulunarak sadece ABD’deki değil dünya genelindeki halklara da yardım eli uzattığını söyledi.

Müslümanların özellikle kutsal Ramazan ayında dünya genelinde acılar çeken, zor durumda olan nüfus kesimleriyle empati kurarak dayanışma sergilediğini ifade eden Biden, ABD’deki Müslüman toplumunun kültürel, ekonomik, siyasi ve diğer her alanda bu ülkeye vazgeçilmez katkılar sağladığını ve “ABD’yi daha güçlü hale getirdiğini” kaydetti.

Etiketler: