Haber Detayı
2022-05-20 19:32
Bir başkadır Balıkesir Kahvaltısı…

Gastronomi Turizmi Derneği (GTD) Balıkesir Kahvaltısı ve Uluslararası Balıkesir Kahvaltı Festivali İstanbul’da gerçekleşti. Lansman, Gastronomi Turizmi Derneği temsilcileri ve medya mensuplarının katıldığı etkinlik yoğun ilg...

Bir başkadır Balıkesir Kahvaltısı…

Gastronomi Turizmi Derneği (GTD) Balıkesir Kahvaltısı ve Uluslararası Balıkesir Kahvaltı Festivali İstanbul’da gerçekleşti. Lansman, Gastronomi Turizmi Derneği temsilcileri ve medya mensuplarının katıldığı etkinlik yoğun ilgi gördü.

İki yılı aşan bir süredir Balıkesir Valiliği koordinasyonunda yürütülen Marka Şehir Balıkesir çalışması kapsamında ‘Hayat Dolu Balıkesir’ mottosuyla Balıkesir’in gastronomik değerleri ön plana çıkarılıyor. 

 

Gastronomi şehri Balıkesir

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Balıkesir Sanayi Odası, Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Ticaret Borsası ve Gastronomi Turizmi Derneği işbirliği ile yürütülen Gastronomi Şehri Balıkesir projesi ile Balıkesir’in kahvaltılık ürünleri ‘Balıkesir Kahvaltısı’ çatısı altında markalaşıyor.

 

 

Katılımcılardan tam not aldı

Balıkesir Kahvaltısı, Karadut Suyu ikramıyla başladı. Coğrafi işaretli ürünler de dahil olmak üzere otuz çeşit yöresel ürünü barındıran Balıkesir kahvaltısı katılımcılardan tam not aldı.

‘Balıkesir Kahvaltısı’ ve ‘Uluslararası Balıkesir Kahvaltı Festivali’nin program akışı içerisinde sunucu ve oynucu İlker Ayrık, Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak da konuşmacı olarak yer aldı.

Etkinlikte yer alan basın mensuplarına, Gastronomi Turizmi Derneği’ne ve Balıkesir Kahvaltısı çalışmalarında destek veren firmalara hediye sunumu ve hatıra fotoğraflarının çekimiyle program sonlandı.

 

Etiketler: khvaltı, gastronomi, Balıkesir kahvaltısı