Haber Detayı
2022-06-17 19:02
‘El Turco’ya Michelin ödülü...

Uzun yıllar New York’taki finans merkezi Wall Street’le Cenevre’deki ve Londra’daki Foreks piyasalarında çalışmasının ardından, Amerika Miami’de ‘El Turco’ adlı Türk restoranı a&ccedi...

‘El Turco’ya Michelin ödülü...

Uzun yıllar New York’taki finans merkezi Wall Street’le Cenevre’deki ve Londra’daki Foreks piyasalarında çalışmasının ardından, Amerika Miami’de ‘El Turco’ adlı Türk restoranı açan Gökhan Yüzbaşıoğlu, yeme içme sektörünün dünyadaki en büyük otoritesi olarak bilinen Michelin ödülüne layık görüldü.

Michelin geçen yıl Miami’de açılan El Turco’yu, Bib Gourmand ödülüne layık gördü ve girilmesi çok zor olan Michelin restoran rehberine ekledi. El Turco, Miami’de Michelin listesine giren tek Türk restoranı olarak da kayıtlara geçti.

 

 

Gurur duyuyoruz

Doğru Yol Partisi 19. Dönem Niğde Milletvekili Rıfat Yüzbaşıoğlu’nun oğlu olan Gökhan Yüzbaşıoğlu, Foreks piyasalarında 37 yıl çalışmasının ardından, çok sevdiği Türk mutfağının tanıtımına katkıda bulunmak adına eşiyle birlikte yıllardır hayalini kurdukları restroranın Michelin ile taçlandırılmasından gurur duyduğunu belirtti.

 

 

Türk misafirperverliğiyle harmanlandıı

El Turco’nun kurucu ortağı Nurdan Gür Yüzbaşıoğlu ise Türklerin tarihsel süreçte etkileşim içinde olduğu medeniyetlerle yeme içme kültürümüzü şekillendirdiğini belirterek, bu kültürün etkisiyle oluşturdukları mönüyü ufak dokunuşlarla El Turco’ya özel hale getirdiklerini ve Türk misafirperverliğiyle harmanladıklarını ifade etti.

 

Modern bir dokunuş

Gökhan Yüzbaşıoğlu ile eşi Nurdan Gür Yüzbaşıoğlu’nun işlettiği El Turco, modern Türk-Osmanlı mutfağı mönüsü sunuyor.

Etiketler: Gökhan Yüzbaşıoğlu, El Turco, Michelin ödülü, gastronomi, yeme içme, Miami