Haber Detayı
2022-06-23 11:58
Kalamış’ta sanat rüzgarı esiyor…

Artopol ve 39 Galeri’nin ilk kez birlikte yol aldığı ‘Artopol X 39 Galeri’ Sergisi, 39 Kalamış Marina Hotel&Restaurant‘ta yapılan galayla sanatseverlere buluştu. Açılışın ardından katılımcılar Ezgi &Cce...

Kalamış’ta sanat rüzgarı esiyor…

Artopol ve 39 Galeri’nin ilk kez birlikte yol aldığı ‘Artopol X 39 Galeri’ Sergisi, 39 Kalamış Marina Hotel&Restaurant‘ta yapılan galayla sanatseverlere buluştu. Açılışın ardından katılımcılar Ezgi Çıkrıkçı dinletisi eşliğinde keyifli dakikalar yaşandı.

Farklı kuşaklardan sanatçıların bir araya geldiği, çeşitli ve birbirinden farklı form ve tekniklerdeki işlerin ekol oluşturduğu bu seçki, Anadolu yakasında sanatın kalbi oldu. İki kadın girişimci, Münteha Adalı ve Pınar Türker Uygun’un bir araya geldiği, ‘Sanat birleştirir’ temasıyla oluşturdukları bu proje, sanatın çoklu görme olasılıklarını ortaya koymak, izleyici ve sanat eseri arasında bir iletişim ağı oldu.

 

 

 

Haydi sanatseverler Kalamış 39’a…

‘Artopol X Kalamış 39’ karma sergisinde; AnateVicente, Aslışah Erdem, Ayşe Ataman, Ceylan Dökmen, Çağla SaydağKarter, Ece Gauer, Edi Yakar, Esra Yıldırım, Ferruh Karakaşlı, Güzel Bakır, Hülya Sözer, Maryam Salahi, Murat Cimi, Quasimotho, Salim Başyiğit, Sayat Uşaklıgil, Serap Gümüşoğlu, Umur Çamaş, Ümit Çamaş, Veysel Daşçı, Yücel Dönmez ve Zeynep Akgün’ün işleri yer alacaktır. Dilara Orhan’ın küratörlüğünü üstlendiği ve ‘Çeşitlilikten gelen zenginlik’ mottosu ile birlikte yola çıkılan bu buluşma sergisi 22 Haziran – 5 Ağustos 2022 Tarihleri arasında her gün 39 Kalamış Marina Hotel&Restaurant içinde bulunan, 39 Galeri adlı mekanda tüm sanatseverlerin ziyaretine açık.

 

 

Kadıköy’e yakışan bir güzellik…

Sanat dünyasında ses getirecek potansiyele sahip serginin küratörlüğünü üstlenen Dilara Orhan, seçkileriyle farklı bir sanat etkinliği olan, ‘Artopol X 39 Galeri’nin Kadıköy’ün doğal dokusuyla da doğru orantılı bir güzelliğe sahip olduğunu söyledi. İstanbul’un en seçkin lokasyonlarından olan Kadıköy’ün değerine böylesi bir serginin yakıştığının altını çizen Orhan, “Kadıköy’ün doğal dokusuyla doğru orantılı bir sanat etkinliği ortaya koyduk. Herbiri birbirinden özgün eserlere ilgi ilk günden alabildiğine yoğun. 5 Ağustos’a kadar açık olacak serginin heyecanına ortak olacak her sanatsever, 39 Kalamış Marina Hotel&Restaurant’tan ruhsal doyuma ulaşarak ayrılacak. Onların ruhsal doyum ve buna bağlı biçimde oluşacak mutluluk şimdiden hissedilebiliyor” dedi.

 

 

 

 

 

Etiketler: Artopol ve 39 Galeri, Kalamış Marina Hotel & Restaurant, kültür ve sanat, Dilara Orhan