Haber Detayı
2022-07-04 09:13
Yeditepe mezunlarından defile…

1996’dan günümüze akademik faaliyetlerini sürdürmekte olan Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü 2020, 2021 ve 2022 yılları mezunlarını...

Yeditepe mezunlarından defile…

1996’dan günümüze akademik faaliyetlerini sürdürmekte olan Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü 2020, 2021 ve 2022 yılları mezunlarının tasarımlarından oluşan seçki, Müze Gazhane’de gerçekleştirilen muhteşem bir defileyle izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Her yıl, Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğretim üyeleri tarafından o yılın mezunları arasından seçilen son sınıf öğrencilerinin tasarladığı kıyafetler, görkemli bir defileyle sergileniyor.

 

İzleyenlerden büyük beğeni topladı

Herkesin evlerine kapandığı, özellikle de tasarım alanında faaliyet gösteren pek çok insanın malzeme temin etmekte zorlandığı bir süreçte, Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü, öğrencilerinin yaratıcılıklarını desteklemekten geri kalmadı. Bu zorlu süreç öğrencilerin üretimlerine yansıdı. Onları, ellerinin altındaki materyallerle neler meydana getirebilecekleri konusunda teşvik etti. Ve 3 yılın mezunlarından oluşan 25 öğrencinin yüz kadar tasarımı izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Tekstil ve Moda Tasarımı alanında, hali hazırda ulusal ve uluslararası platformlarda kendi markalarıyla önemli konumlar edinmiş olan, kurumsal firmalarda çalışan ve ciddi teklifler almaya devam eden, yurt içinde ve yurt dışında akademik kariyer yapmakta olan mezunları da tasarımcı adaylarını yalnız bırakmadı.

 

Etiketler: Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü, defile, Müze Gazhanı, sanat