Haber Detayı
2022-07-17 09:24
Twitter’da neler oluyor?

Sosyal medya aleminin en önemli figürlerinden olan Twitter, son zamanlarda bilindiği üzere Elon Musk ile birlikte sıklıkla haber oluyordu. Özellikle Nisan ayının sonlarına doğru ünlü milyarderin tüm his...

Twitter’da neler oluyor?

Sosyal medya aleminin en önemli figürlerinden olan Twitter, son zamanlarda bilindiği üzere Elon Musk ile birlikte sıklıkla haber oluyordu. Özellikle Nisan ayının sonlarına doğru ünlü milyarderin tüm hisselerine talip olduğu Twitter, uzun bir süre bu alım süreciyle gündeme geldi. Ancak Elon Musk tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamayla, bu sürecin olumsuz olarak sonuçlandığını ve teklifin iptal edildiği duyuruldu.

Twitter yönetimi bu işin peşini kolay bırakmayacak gibi görünse de, şirketin gündemini oluşturan tek konu Elon Musk’ın teklifi de değil. Şirket yetkilileri tarafından da doğrulanan haberlere göre, uzun bir süredir işe alımları askıya alan Twitter yönetimi, yine geçtiğimiz günlerde işe alım ekibinin de içerisinde bulunduğu ve yetenek departmanı olarak adlandırılan bölümden yüz kadar çalışanın işine son verdi.

 

100 kişi birden işten çıkarıldı!

Popüler sosyal medya platformu tarafından alınan bu kararın arkasında yatan sebep olarak artan maliyetler gösterilirken, ilerleyen günlerde Twitter’ın benzer haberlerle isminden söz ettirmeye devam edebileceği de konuşuluyor.

Öte yandan işten çıkarmayla gündeme gelen tek şirkette Twitter olmayabilir. Teknoloji dünyasının önde gelen isimleri, artan maliyetlerden bir hayli şikayetçi. Dünyanın neresinde olursa olsun bir şirket artan maliyetlerden şikayetçiyse, ilk vazgeçeceği unsur tabi ki çalışanlar olacaktır. Bu nedenle önümüzdeki günlerde büyük ölçekli birçok teknoloji şirketinden benzer işten çıkarma haberlerinin gelebileceği düşünülüyor.

Etiketler: Twitter, Elon Musk, sosyal medya