Haber Detayı
2022-08-16 09:58
Bu yağlar mucize gibi…

Cildinizde zaman içerisinde kırışıklıklar meydana gelir. Kırışıklıklar ve sarkmalar yaşınızı her zaman ele verir. Cildinizin kırışmasını önlemek, ince çizgilerin görünümünü azaltmak için...

Bu yağlar mucize gibi…

Cildinizde zaman içerisinde kırışıklıklar meydana gelir. Kırışıklıklar ve sarkmalar yaşınızı her zaman ele verir. Cildinizin kırışmasını önlemek, ince çizgilerin görünümünü azaltmak için yaşlanma karşıtı bakım rutininize doğal yağları dahil edebilirsiniz. Doğal yağlar cildi besliyor, onarıyor ve kolajen üretimini destekliyor. Böylece cildiniz her zaman daha genç ve canlı kalabiliyor. Adeta botoks etkisi yaratan doğal yaşlar sayesinde, kırışıklık karşıtı bakım ürünlerine para harcamanıza da gerek kalmıyor.

Cildinizin erken yaşlanmasını önlemek için cilt bakımınızı aksatmamanız ve cildinize iyi bakmanız gerekir. Cildi gençleştiren doğal yağlar sayesinde her zaman bakımlı ve taze bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kırışıklık karşıtı bu doğal yağlarla ince çizgilerin görünümünü bile ortadan kaldırabilirsiniz. On yaş birden gençleşmenizi sağlayan bu doğal yağlar sayesinde cildinizi her zaman pürüzsüz hissetmeniz mümkün.

 

Hint yağı

Hint yağında cildin nem dengesinin korunmasına yardımcı olan yağ asitleri bulunur. Hint yağı ciltte oluşan yara ve yanık izlerinin tedavisinde kullanılabilir.

Ciltte oluşan çatlaklar üzerinde etkilidir. Hint yağı ciltteki kuruluk problemini ortadan kaldırır. Kuruluk sebebiyle oluşmuş kırışıkların giderilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda yaşlanma etkilerini azaltır. Hint yağı ise ciltteki kolajen miktarının artırılmasına yardımcı olur. Kolajen miktarının artması cilde canlılık da kazandırır.

Hint yağını gece uyumadan önce az miktarda cildinize masaj yaparak uygulayın. Sabah uyandığınızda ılık su ile cildinizi yıkayın. Her gece yatmadan önce Hint yağını cildinize uygulayabilirsiniz. Ancak akne ya da sivilce gibi cilt problemleriniz varsa Hint yağını kullanmayın.

 

Shea yağı

Shea yağı, cilt bakımında çok sık kullanılan doğal yağların başında geliyor. E, D ve F vitaminleri açısından oldukça zengin olan shea yağı, cildi sıkılaştırıyor ve sarkmasını önlüyor. Shea yağı ciltte çok rahat emiliyor. Cildi yumuşatıyor ve nemlendiriyor. A ve E vitaminleri barındıran içeriği, yaşlanma karşıtı etkileri geciktirmeye ve azaltmaya da yardımcı oluyor.

Shea yağı, ciltte kolajen üretimini artırıyor. Kolajen üretimi artan ve beslenen ciltte lekelerin ve pürüzlerin giderilmesi de kolaylaşıyor. Bu harika yağ cilt kusurları ve lekelerinin yanı sıra, kış aylarında yıpranan ciltte ve dönemsel koşullar nedeniyle oluşan çatlaklarda da etki gösteriyor. Shea yağını temiz cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

 

Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı, hem cilt hem de saç bakımında çok sık kullanılıyor. Ayrıca, E vitamini açısından çok zengin bir yağ olduğu için cildi besliyor.

Cilt hücrelerini yenileyerek her zaman canlı ve taze bir cilt görünümü elde etmenize yardımcı oluyor. Hindistan cevizi yağı düzenli kullanıldığınca yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırıyor. İnce çizgilerin görünümünü azaltıyor. Cildi nemlendirdiği için cilt bariyerini daha güçlü hale getiriyor.

Bir cezvede Hindistan cevizi yağını ısıtın. Ilık hale gelen Hindistan cevizi yağını pamuk yardımıyla cildinize sürün. Cildiniz yağı emene kadar 1 saat bekletin. Bu uygulamayı sıklıkla tekrarlayabilirsiniz.

 

Zeytinyağı

Zeytinyağının cilt için mucizevi etkileri bulunur. Zeytinyağı, güneş ışınlarının zararlı etkilerinden dolayı ciltte meydana gelen lekelerin görünümünü azaltır. Cildi nemlendirerek daha yumuşak bir hale gelmesini sağlar.

Zeytinyağı gözeneklerin tıkanmasını ortadan kaldırır. Göz çevresi çizgilerini ve göz altı morluklarını giderir.

Zeytinyağı yaşlanma karşıtı doğal yağ olarak kullanılabilir. İçeriğinde magnezyum, potasyum, fosfor, kükürt, kalsiyum, D, E, K ve A vitamini barındıran zeytinyağı, cildi onarır ve erken yaşlanmayı önler.

Zeytinyağı önemli bir nem deposudur. Bu nedenle cildi nemlendirerek güzelleştirdiği gibi kuruluk nedeniyle ciltte oluşan kırışıklıkların da önüne geçer.

Yatmadan önce avucunuza üç damla zeytinyağı damlatın ve ellerinizi birbirine sürterek yağı ısıtıp nazikçe yüzünüze masaj yapın. Sabah cildinizi durulayın. Eğer bu yöntemi uygulamak istemiyorsanız 2-3 damla zeytinyağını cilt bakım kreminize karıştırarak uygulayabilirsiniz.

Etiketler: cilt bakımı, yağlar, Hint yağı, Hindistan cevizi yağı, shea yağı